Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Progresivní folk nebo post-rock? Osmičlenný Crippled Black Phoenix  (UK) na Sedmičce

Progresivní folk nebo post-rock? Osmičlenný Crippled Black Phoenix (UK) na Sedmičce

tisková zpráva

autor: redakce | 2. 05. 2010, 14:42:55 | návštěv: 727 | reakcí: 0

Crippled Black Phoenix (UK)
support TBA

úterý 11. května 2010
007 Strahov, Praha
začátek: 20.00
vstupné: 250 Kč

Právě včas a na správném místě: Crippled Black Phoenix, osmičlenné hudební těleso, působící v Anglii, vystoupí poprvé v Praze. V úterý 11. května přijedou přesvědčit strahovskou Sedmičku, její hosty i sebe samé, že pódium 6x4 metry je pro osm členů kapely i nezvyklé množství nástrojů „good enough".

Crippled Black Phoenix dali dohromady v roce 2004 Justin Greaves (Iron Monkey, Electric Wizard, Teeth of Lions Rule the Divine) a Dominic Aitchison (Mogwai). Už to skoro vypadalo, že je jejich zaneprázdněnost nedovolí nikdy nic natočit, ale nakonec se do toho vložil Geoff Barrow (Portishead) a jím zprodukovaný debut A Love of Shared Disasters vyšel v roce 2006 na labelu Invada Records. V té době už Crippled Black Phoenix dávno nebyli jen two men show; jejich line-up je nekonečnou přehlídkou zajímavých hostů a hudebních talentů. Pouze vokál propůjčuje už od začátku Joe Volk z bristolských Gonga.

S žánrovým zařazením to bude trochu složitější. Progresivní folk? Sama kapela svoje písničky, které dosud vyšly na třech velkých deskách, popsala jako „end time ballads" (přičemž jinde uvádí na pravou míru několik údajných omylů: nejsou „post-rock", nejsou „kolektiv", nejsou z Bristolu, a nejsou „bokovka Portishead" ani „bokovka Mogwai"). Od věci možná není  nahédnutí do seznamu kapel, se kterými sdíleli pódium: Black Heart Procession, New Model Army, Wovenhand... Vloni se s dvoudeskou The Resurrectionists / Night Raider postarali o dostatek pozornosti (byť šlo „pouze" o starší materiál, datovaný rokem 2007) a novinkou, šestiskladbovou I, Vigilante a chystanou řadovou deskou doplní ještě letos svoji diskografii o aktuální nahrávky.

Do Prahy se chystají vůbec poprvé a moc stáli o tom, aby to bylo, navzdory jejich netradičně rozložitému nástrojovému obsazení, v „legendárním klubu 007". Jméno předkapely bude upřesněno co nejdříve. Lístek bude stát 250 Kč, rezervace jsou možné skrze stránky klubu nebo web pořadatele.

CBP: myspace.com/crippledblackphoenix
007: www.klub007strahov.cz
Vice informací: www.kyeo.net

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek