Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Smrtelní vyděděnci společnosti - Murder by Death (USA) v Matrixu

Smrtelní vyděděnci společnosti - Murder by Death (USA) v Matrixu

tisková zpráva

autor: redakce | 2. 05. 2010, 14:59:54 | návštěv: 860 | reakcí: 0

Murder by Death (USA)

support: TBA + Full Moon release party

neděle 30. května 2010
Klub Matrix, Praha
start: 20.00
vstupné: 330 Kč / 350 Kč
předprodej: Ticketstream

Potvrzeno! Nabitý klubový program v květnu zakončí na sklonku měsíce česká koncertní premiéra americké indierockové partičky Murder by Death, která představí novinkovou desku Good Morning, Magpie. V žižkovském klubu Matrix se ten večer, tj. v neděli 30. května, uskuteční také release party nového hudebního časopisu Full Moon. Protože v klubu 007 ten den hraje Jeremy Jay, koncert samotných Murder by Death začne až po desáté hodině. Informace o předprodeji a detaily akce na stránkách pořadatele www.kyeo.net.

Zatím největšího úspěchu dosáhli Murder by Death, čtyřčlenná kapela z Bloomingtonu v Indianě, teprve nedávno, když si píseň Comin' Home vybral Quentin Tarantino do traileru svého filmu Inglorious Basterds. A nikdo nepopře, že Tarantino má na kapely (nejen v trailerech) čuch. Album Red of Tooth and Claw, z něhož singl pochází, pokračovalo v podobném country/folkovém duchu jako jeho předchůdce In Bocca Al Lupo: frontman Adam Turla nasadil hlubší vokál a dojem perfektní western music byl dokonán. Na novince Good Morning, Magpie se zatím „cashovskému" dřevnímu country přibližují nejvíc.

Co mají všechna alba, včetně debutu Like the Exorcist, but More Breakdancing (2002) a dvojky Who Will Survive, and What Will Be Left of Them? (2003), společné, je koncept. Murder by Death si ulítávají na příbězích, kde hlavní roli hraje ďábel, smrtelní vyděděnci společnosti - antihrdinové nebo třeba whisky. V hudbě mixují rytmus našláplého rokenrolu, folku a alternativního country, ale díky vypiplaným precizním aranžím můžou připomínat i Modest Mouse nebo Radiohead. Ostatně to byl magazín Stuff, který jim dal nálepku „Johnny Cash, kdyby zpíval Radiohead".

Jinak Murder by Death můžou připomínat Cursive nebo Faint, v „tanečních" kusech třeba Decemberists a ve vážnějších polohách temnotu Nicka Cavea. Možná těžko představitelná, nicméně trefná definice jejich produkce by zněla: „americana noir and dramatic post-punk". A poslech nové desky vydá za víc než tisíce slov.

Murder by Death: www.myspace.com/murderbydeath

Full Moon: www.fullmoonmagazine.cz

Keep Your Eyes Open: www.kyeo.net

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek