Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Přebudované Rock Café přivítá kultovní Leatherface

Přebudované Rock Café přivítá kultovní Leatherface

Tisková zpráva

autor: redakce | 8. 11. 2006, 12:38:32 | návštěv: 1008 | reakcí: 0

Leatherface jsou kult. Tři chlápci s nedbalým strništěm a už lehce prošedivělými vlasy, kteří kdysi pokládali v severoanglickém dělnickém maloměstě Sunderland základy britského emo/punk-rocku, se objeví v sobotu 11. listopadu na pódiu přebudovaného Rock Café a pokud vše klapne, možná se podaří obnovit nezapomenutelnou atmosféru koncertů, které na tomto místě probíhaly před několika lety…

Když Frankie Stubbs, hlavní tvář a frontman Leatherface, poprvé hrábnul do strun na jejich první zkoušce, většina z nás ještě tahala kačera, popřípadě skotačila na spartakiádě na hity Michala Davida. Psal se začátek roku 1988. Lehce ignorantský až nihilistický postoj jeho party se už projevoval v plné síle, takže když ještě v tomtéž roce došlo na nahrávání prvního dema, kapela přišla do studia jen se základními riffy, a melodie zpěvu včetně textů se celé vymyslely až na místě… Podobných historek by se v historii Leatherface dalo najít bezpočet, protože tahle kapela je o životě. Osmnáct let punk-rocku, přátelství, hádek, rozbitých lahví, rozpadů a opětovných zmrtvýchvstání. Z hudby Leatherface je cítit bezprostřednost. Rytmus, kytary, chraplavý zpěv – všechno jako by vzniklo v jednom momentu a nešlo oddělit od sebe. Klíčové slovo je ale melancholie. Tak nefalšovaná a upřímná, až z toho mrazí.

Leatherface neuvěřitelně geniálním způsobem skloubili několik hudebních směrů v jeden, neskutečně kompaktní styl. Přímočarost Ramones, a agresivní řinčivost Motorhead spojili s emotivními melodiemi kapel jako Husker Du, Senseless Things a Mega City Four a vytvořili tak možná i nevědomky jeden ze základních kamenů rockového žánru, široce se rozvinuvšího o nějakých deset či patnáct let později…ať už se jeho větvím říká pop-punk, emo nebo indie-rock. Leatherface mají na kontě osm desek, z nichž hlavně Mush nebo Fill Your Boots úspěšně okouzlují už několik generací. Nezapomenutelné je pro mnohé ale hlavně split-LP na BYO Records, kde se setkali s americkou kapelou, jejíž energie, hudba a atmosféra má velmi podobný charakter – s Hot Water Music.

Přes svůj statut veteránů dnes Leatherface stojí oběma nohama na zemi a všichni členové jsou stále velmi aktivní, ať už jde o sólové projekty dvou z nich, někdejší personální propojení se Snuff nebo angažmá bubeníka v anglické punkové legendě Red Alert. V rámci letošního evropského turné se navíc vrací do sestavy Dickie Hammond, který byl vedle angažmá v Leatherface rovněž duší legendární party H.D.Q., jedné z nejzásadnějších kapel evropské punkové historie.

Hostem legendárních Angličanů budou A Death In The Family z Austrálie. Ač o generaci mladší, cit pro daný hudební žánr se jim určitě upřít nedá. O jejich hudbě se dá říct v podstatě to samé co o Leatherface, ovšem A.D.I.T.F. kromě nepopíraného vlivu party Frankieho Stubbse, Hüsker Dü nebo Hot Water Music vstřebali i vlivy novějších kapel tohoto žánru, jako jsou třeba Manifesto Jukebox, a vše hodili do moderního střihu s lehkým nádechem současného amerického emo-core. Na koncert ssebou A.D.I.T.F. dovezou i novou desku s názvem This Microspcopic War, produkovanou právě Frankie Stubbsem.

Jako první vystoupí pražsko-chebská post-hardcoreová formace Nahomee. Ač se jedná o nové jméno na české scéně, i zde můžete najít ostřílené veterány scény – v kapele hrají bývalí členové kapel jako Kritická Situace nebo Albion.

Když v Praze před pár lety hráli Hot Water Music, nikdo nemohl tušit, že to bylo naposledy. Kdo ví, jak to bude s Leatherface…propásnout tuhle šanci by se tedy nemuselo vyplatit.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek