Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Folk3mail našel své místo na slunci

Folk3mail našel své místo na slunci

Tisková zpráva

autor: redakce | 8. 11. 2006, 12:41:24 | návštěv: 1135 | reakcí: 2

Projekt FOLK3MAIL se novou deskou Místo na slunci přiblížil názvu protokolu elektronické pošty POP3mail, který mu ostatně před třemi lety dal jméno. Ve dvou z deseti písniček se ale objevuje slovo vlak. I na druhý pokus tedy zřejmě půjde o folk.

Projekt Folk3Mail Ondřeje Pečenky, který debutoval v roce 2004 albem Zrno, vydává na kopřivnické značce - PIPER RECORDS - pod katalogovým číslem 011 druhé album.

Demosnímky deseti skladeb vznikaly stejným způsobem jako na debutu. V Ondřejově pokoji lo-fi studia ONO společně s PC, akustickou kytarou, bicími a hlasem. Vše přes plastový počítačový mikrofon, ke kterému je na drátku připevněna do kruhu napnutá punčocha a narušuje tak tím jeho chabou stabilitu.

Konečný nahrávací proces probíhal v pražském studiu Guitón a trval od května do října 2006. Producentem desky se stal Dušan Neuwerth, který už předtím nahrával TataBojs, Kryštof, Priessnitz, Nieriku, nebo Swordfishtrombones. Zvuk písniček dostal popovější charakter, vymizely zobcové flétny a přibyla baskytara. Studiově se na cédéčku kromě Ondřeje Pečenky podílel František Štáfek, Břéťa Oliva, Karolína Dytrtová (oba Miou Miou) a taky Dušan Neuwerth.

Folk3Mail vyráží na koncerty a zdá se, že je ve formě.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Koci
10. 11. 2006, 12:32:36
100%je :)

zrzka
9. 11. 2006, 14:40:54
tak zdá se to anebo v ty formě skutečně je?

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek