Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Debut Nesselsdorf konečně venku

Debut Nesselsdorf konečně venku

Tisková zpráva

autor: redakce | 14. 12. 2006, 18:26:49 | návštěv: 1193 | reakcí: 1

13.12. vychází první oficiální CD kopřivnických Nesselsdorf , což v překladu z německého jazyka neznamená nic jiného, než Kopřivnice. V kapele se sešli „veteráni“ zdejší scény.

Její vznik se datuje do roku 1997, kdy na troskách projektu Cyber apple vzniká zatím dvoučlenný projekt programátora a baskytaristy Petra Sasína a zpěváka Petra Chechelského.

Hned vzápětí se k nim přidává známý místní kytarista a experimentátor (nejen na poli hudebním) Ondra Zapletal. Základy Ness byly položeny .V následujících letech vydávají

3 dema pod názvy Nesselsdorf (1998), Uproar (2000) a But only necessary (2002).

Kapela také vystupovala s předními českými DJs a předskakovala britské kapele Loop Guru. Na jaře v roce 2000 účinkovali Nesselsdorf v přímém přenosu televizního pořadu Paskvil, kde zahráli 3 skladby. Režisér Karel Zpěváček nabídl spolupráci na hudbě k filmu Brak. V tomto snímku nakonec zní skladba You‘re too striking ze třetího cd dema. V plánu byl i videoklip, k jehož natáčení sice došlo, jenže výsledek nebyl použitelný.

Po jisté době ovšem došlo k rozkolu , následkem čehož bylo utlumení koncertní činnosti.

Kytarista Ondra odchází do Irska a Ness pokračují chvíli ve dvou. V roce 2003 přichází nový kytarista Pavel Pohořelský – člen legendárních Valerian‘s Future. Kapela opět nabírá dech a začíná koncertovat. Připojuje se i navrátilec Ondra a se dvěma ostrými kytarami (mj. kytarová sekce kapely Milano) a v čele s extravagantním zpěvákem Petem Chechelským jsou v životní formě.

CD Cross your shadow je výběrem ze tří uvedených demáčů a navíc obsahuje 3 zbrusu nové skladby. Všechny písně byly natočeny znovu a mixovány dle současného soundu kapely. S masteringem vypomohl Ondra Ježek. Vše je zabaleno v parádním digipack obalu, na kterém se podílel Flood.

CD Nesselsdorf vychází pod katalogovým číslem PiR 012, což znamená, že Piperrecords uzavřel tucet vydaných titulů.

V případě zájmu, či nějakých dotazů nás kontaktujte na

info@piperrecords.cz

www.piperrecords.cz

www.nesselsdorf.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
pukata
15. 12. 2006, 10:50:03
Fy si okmšite pošidit kapšika od Nesselsdorf, fy ignaranti nebo fy upadnout ve felka nemilost a fam schošet stromešek i se stojanek !!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek