Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Čertůf Punk, Do Řady! a Šanov 1 vydali společné CD!

Čertůf Punk, Do Řady! a Šanov 1 vydali společné CD!

tisková zpráva

autor: phr | 26. 08. 2010, 18:36:11 | návštěv: 861 | reakcí: 0

Hned tři kapely, které lze směle označit za legendy českého punku se objevily na split CD vydaném v těchto dnech u Papagájova Hlasatele. Všechny tři mají své kořeny dávno v 80. letech a za dobu své existence jednoznačně dokázaly, že jejich pozice ve scéně je víc než oprávněná. A s kým, že se to tedy na CD pojmenovaném jednoduše, ale výstižně 3 v 1 setkáme? Není to nikdo jiný než Čertůf Punk, Do Řady! a Šanov 1. Kapely si pro nahrávku připravily po dvou zbrusu nových skladbách a další dvě natočily jako předělávky písniček svých kolegů zúčastněných na tomto albu. Celkem tu tak máme 12 skladeb pěkně nabroušeného punku a zároveň důkaz, že tyhle staré páky ještě zdaleka nepatří do starého železa.

Pro Čertůf Punk jde navíc o první studiovou nahrávku po 12 letech, Čerti prodělali obtížnou personální výměnu na postu zpěváka a jejich počin tak patří na albu k těm nejočekávanějším. Myslím, že výsledek všechny fanoušky více než příjemně překvapí. Do Řady! předvádí svůj punkrockový standart, který má ovšem tolik energie, že jim ji mnoho mladších kolegů může jen tiše závidět. A Šanov? Ten je po letech zpět v plné síle a opět plive do ksichtu všem svým kritikům, takhle se má hrát punk. Nové album už je na spadnutí a tohle je více než důstojná zahřívačka.

http://bandzone.cz/sanov1

http://bandzone.cz/dorady

http://bandzone.cz/certufpunk

www.phr.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek