Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Výzva ke spolupráci na Underground harmony compilation

Výzva ke spolupráci na Underground harmony compilation

Aktivita

autor: redakce | 23. 12. 2006, 15:46:14 | návštěv: 1146 | reakcí: 2

Cítíš se být součástí „undergroundového kulturního světa“?? Tvoříš sám či sama, nebo s dalšími lidmi vlastní hudbu, kterou by jsi rád/-a dostal/-a co nejsnadněji a za co nejmíň peněz mezi hodně lidí?? Pokud tvá odpověď zní ano, pak čti dále, protože následující info-text je určen právě tobě!!

Již při tvorbě druhého čísla multikulturního časopisu Underground harmony, který se zaměřuje na publikování „výtvorů“ souvisejících s nejrůznějšími kulturními směry tvořící underground, jsme si ve svých hlavách pohrávali s nápadem, vytvořit kompilační CD obsahující hudební materiál od nejrůznějších kapel, soundsystemů, raperů a raperek, Mc´s, Dj´s a dalších hudebníků a hudebnic a konečně dnes, kdy usilovně pracujeme na třetím čísle zmíněného časopisu, jsme se rozhodli naše myšlenky převést v reálné činy a „Underground harmony compilation“ skutečně vydat jako free přílohu UH zine #3. Toto CD by pro nás mělo být dalším z mnoha praktických činů, kterými se snažíme ukázat, že multikulturalita není nic, co by bránilo zdravému společenskému vývoji a že rozmanitost jednotlivých (sub)kultur nemusí představovat překážku zamezující vzájemné spolupráci, porozumění a respektu. „UH compilation“ je tedy další pokus, jak dát co nejjasněji najevo, že v undergroundovém světě (i mimo něj) by neměl být dáván prostor kulturním předsudkům, intoleranci, povýšenectví a xenofobii, ale že by jsme na místo striktního oddělování jednotlivých kultur a vytváření si vlastních subkulturních ghett měli zaměřit svojí pozornost a energii na hledání společných zájmů, na vzájemné sbližování a navazování spolupráce. To, jak se nám tento pokus zdaří a jak hodně bude slyšet a cítit v okolí poselství našeho záměru však, záleží především na tom, jaký zájem o náš projekt projeví ti, kterých se to týká. I ty či tvůj hudební soubor může být jeden z těch, kdo přidá ruku k dílu a bude tak mít zásluhu na realizaci našeho společného díla a nezáleží přitom vůbec na tom, zda „hobluješ“ tekno, punk, ska, hip hop, hardcore, folk, metal, reggae, brumm´n´bass, noise nebo jinou undergroundovou hudbu. Prostor pro účast na kompilaci má v podstatě každý undergroundový hudebník či soubor, který o to má zájem (s výjimkou těch s utlačovatelským charakterem).

Ale jak se říká, tak každá sranda něco stojí J. Cena té naší (srandy) je však podle nás celkem nízká a férová. Jde o to, že výroba takového CD v dnešní době není žádná levná záležitost, takže pokud chceme, aby zůstala zachovaná cena našeho časopisu a CD kompilace byla jako příloha zdarma, tak je nereálné abychom náklady na výrobu toho CD-čka platili/-y jako redaktoři/-ky ze svých kapes. Rozhodli jsme se tedy k následujícímu kroku. Náklady na výrobu CD si v podstatě zaplatí zúčastnění/-é hudebníci/-ce s tím, že cena za účast se bude odvíjet od délky dodaného songu. Cena jedné minuty činí 300 Kč, což by mělo, pokud se sežene dost zájemců, stačit na vylisování CD kompilace v nákladu 1000 kusů s barevným potiskem a bookletem na tvrdém papíru. Vzhledem k tomu, že se po zaplacení a dodání songu zúčastnění/-é hudebníci/-e už v podstatě nebudou muset o nic starat a jejich hudba se díky tomuto projektu dostane minimálně mezi 1000 lidí v Česku a na Slovensku a to i mezi lidi, kteří by se k té hudbě jinak třeba nikdy nedostali, tak si myslíme, že tato částka je spíše symbolická - až skoro směšná. Když navíc uvážíme, že ve vícečlenném souboru se částka na náklady dá rozdělit rovným dílem mezi všechny členy a členky, tak už snad není důvodů ani pro ty chudší hudebníky a hudebnice na takovou lákavou nabídku nepřistoupit. Další věcí je to, že ze zkušenosti s podobnými projekty u jiných časopisů lze předpokládat, že účast na našem CD pomůže zejména méně známým hudebníkům a hudebnicím prosadit svou hudbu mezi nové posluchače a posluchačky a získat tak nové kontakty a nabídky na koncerty od lidí, kteří by se bez „UH kompilace“ o jejich hudbě jen stěží vůbec dozvěděli. Co více si může přát každý, kdo tvoří nějakou undergroundovou hudbu, se kterou se chce podělit s dalšími lidmi?? …Teď už nezbývá nic jiného, než to všechno dát do kupy. Takže nahrávejte, tvořte, vypalujte a své výtvory na CD posílejte na adresu:

R. Pátek P.O.Box 40, 436 01 Litvínov 1, Czech republic

Veškeré dotazy pak rádi zodpovíme na emailu: undergroundharmony@seznam.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
A
3. 06. 2007, 22:00:57
Ndra: Dělali jsme podobnou kompilaci a naopak musím říct, že náklady 300Kč/min jsou malé a myslím, že redakce stejně bude v reálu doplácet.
Přeju hodně štěstí, ať se podaří sehnat lidi :-) PS: my platili kompilaci celou ze svého :-)

Ndra
31. 01. 2007, 15:47:54
Hele, je to fajn, ale 300 mi prijde az moc otacek za minutu. -

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek