Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

THALIDOMIDE v pátek pokřt desku - malé zjevení a stejně miniaturní apokalypsa

THALIDOMIDE v pátek pokřt desku - malé zjevení a stejně miniaturní apokalypsa

netisková zpráva

autor: Kejmy | 27. 09. 2010, 10:04:54 | návštěv: 675 | reakcí: 0

Prvního desátý dva tisíce deset. To zní jako ideální datum pro teorie o konci světa, druhém příchodu Ježíše a podobné konspirace. V Klubu 007 Strahov toho večer ale proběhne takové malé zjevení a stejně miniaturní apokalypsa. Zjevení bude mít přibližně dvanáct palců v průměru, bude žlutočervené, lehce průhledné a na omak hrubé. Apokalypsa bude mít tentokráte o jednoho jezdce navíc, s pěti jezdci je to hned větší jízda. THALIDOMIDE křtí desku. Tedy nebude to úplně křest, nikdo se nebude polévat ani svěcenou vodou, ani ničím jiným. I když pivem možná. První řady rozhodně. Iniciační rituály ale jinak necháme gramofonovým jehlám, mp3 přehrávačům a ušním bubínkům. Křtem ohněm musí hudba v drážkách toho žlutého vinylu (nebo jeho digitální podoby) projít u každého zvlášť a kvůli tomu, že jeden z nich polijeme, se vám to nejspíš víc líbit nebude. Premiéra je vhodnější slovo. Divadelní slang je ostatně vhodnější, protože předpremiéra už proběhla a v pátek prvního tak desku nepředstavíme až tak úplně poprvé. Bude to ale premiéra v domácím klubu, v domácím prostředí, v našem městě (ano, děláme si nárok na víc než jen Říčany).

Neslyšel jsem o tom, že by se na divadle před jedním představením uvádělo druhé, jako „předskokan," ale určitě už to někdo udělal. Před THALIDOMIDE předvedou své divadlo chlapci z RETROPROTEST. Je to ideální kapela na punkovou párty. "Taková zábavovka", jak by řekl Exxon. Rekruti z jihočeských Ucházím a Gride sypou s nadhledem hity českých punk a hardcore kapel. Jo, jo, je to "zábavovka" ale na tom, že hudba má být i zábava není nic špatného. Není nic nudnějšího než ultra seriózní umělci, co se berou příliš vážně. S RETROPROTEST nás spojuje respekt k hudebnímu odkazu staré české HC/Punk scény a fakt, že THALIDOMIDE se také dvakrát nezdráhají vypůjčit si nějakou tu zásadní hymnu z cizího repertoáru. Kritická Situace, Telex, Davová Psychóza, Radegast, F.P.B. tam budou všichni s námi.

Víc muziky a míň keců najdete na:

www.myspace.com/thalidomide.cz

www.bandzone.cz/thalidomide

www.thalidomide.cz

www.myspace.com/dknproductions

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek