Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Nezávislí promotéři 6 dBs vstupují do nové koncertní sezóny dánským duem Nightpass a Town Portal

Nezávislí promotéři 6 dBs vstupují do nové koncertní sezóny dánským duem Nightpass a Town Portal

tisková zpráva

autor: 6dbs | 30. 09. 2010, 22:30:42 | návštěv: 674 | reakcí: 0

Nezávislí promotéři 6 dBs vstupují do nové koncertní sezóny dánským duem Nightpass a Town Portal. Kdo v Brně navštívil koncerty Obstacles nebo Papier Tigre, tesknil, že k nám nezavítali Marvins Revolt, si nemůže nechat tento koncert ujít. V brněnské Muzejce se obě kapely představí po boku domácích Animé.


Nightpass

Myspace.com/nightpass1

Poťouchlé kytary a chytlavé melodie jsou typickým znakem kapel, které do Brna vozí 6 dBs. Bývalý kytarista a zpěvák Marvins Revolt si k sobě vzal bratra, dva další kamarády a založil NIGHTPASS. Kvarteto se inspiruje v math-rockové scéně především z Chicaga. Fanoušci Shellac nebo Make Believe či Cap'n'Jazz si tak přijdou na své. Nightpass své vzory jen stěží zapřou.  Tahle dánská kapela je vlastně mladším sourozencem v Brně velmi populárních Obstacles a nebo vzdáleným příbuzným Papier Tigre.

Town Portal
Myspace.com/townportal

Druhá parta je rovněž z Kodaně. Úplně novou kapelu tvoří kytarové duo, které praxi sbíralo v shoegazových Shelflife. Rytmus v kapele drží bývalý death-metalový bubeník. Výsledek? Melodika shoegaze a tvrdý bubeník spolu utváří něco mezi tvrdými Pelican a bláznivými Tera Melos. Svůj debut chystá kapela vydat na labelu Red Tape.

Animé
Bandzone.cz/anime

Animé stále hledají nové směry a vyhýbají se konvencím. „První deska pracovala s motivem naděje, jakožto hlavní sílou k překonávání překážek", přibližují členové kapely myšlenku alba, jež recenzenti vychválili až do nebes. Hlavním tématem Cuts je přijetí beznaděje ve snaze být upřímný sám k sobě a k okolí. Animé na nové desce Animé jsou trochu ve stylu Foo Fighters - umí být kytaroví a naléhaví, ale i intimní a zasnění. Obě tyto polohy zvládají s bravurou.

Last.fm akce:
http://www.last.fm/event/1637328+Nightpass+-+Town+Portal+-+ANIMÉ

Facebook akce:
http://www.facebook.com/event.php?eid=153342654684920&ref=tsVaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek