Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

NO PAVAROTTI vydávají na KLaNGundKRaCH druhou dlouhou desku

NO PAVAROTTI vydávají na KLaNGundKRaCH druhou dlouhou desku

tisková zpráva

autor: K!amm | 4. 10. 2010, 22:09:32 | návštěv: 656 | reakcí: 0

Nástupce debutové desky No Pavarotti na sebe nenechal dlouho čekat. CD Too Late To Care ukazuje možná nečekanou tvář plodné dvojice.

Po elegantním vzestupu na lehce zpěněných éterických vlnách doom popu se zvonivými postsurfařskými reminiscencemi, jak je přinesl loňský singl Fat Pink Mouse In Graceland a především první dlouhá deska, přicházejí No Pavarotti s novinkou, jejíž atmosféra o poznání ztěžkla. Jako by k!amm (elektronika, ruchy, hlas) a Rouilleux (kytara, elektronika, hlas) nechali ještě jednou zaznít trosky „starých temných žánrů". Sílu a intenzitu jejich zvuku spoutali do melancholické textury, a přesto se ještě naposledy ozve děs prázdnoty. Je však už pozdě na cokoli: za těžkým rudým závěsem krásy se skrývá past, pouhá silueta bytosti, která bývala zářivým zpěvákem a nyní už vydává jen šepot a vzdechy, v nichž je slyšet zoufalství anebo melancholii, která se přesytila sama sebou.

Too Late To Care obsahuje pět tracků rozmanité stopáže. Jak je u citlivé improvizace v pojetí No Pavarotti zvykem, jde o soustředěně vystavěný celek: vrstvení smyček a plochy rytmizované delayem, záchvěvy hlasu z polofunkčních vintage mikrofonů a téměř náhodné, neúplné kytarové melodie, to vše směřuje k vrcholu v podobě I´m Never Gonna Surf Again, v níž se všechny atributy desky koncentrují na malém prostoru a v čistém stavu. Pokud si tady budete chtít najít svůj srdcový okamžik, vždycky se trefíte, počítejte ale s věčně znepokojivým stínem za zády. Dojem z alba umocňuje syrově pojatý obal (černobílý motiv na obálce ze stříbrného kartonu), jehož autorem je Patrik Pelikán.

CD-R, 49:33, tracklist:

1. Behind The Red Curtains

2. Some Kind Of Trap

3. Fat Man Sings No More

4. I´m Never Gonna Surf Again

5. Don't Piss Off The Landlord

No Pavarotti vznikli v roce 2009 na troskách formace The Ruin of Ruins, ve které se spojil Rouilleux s improvizačně-noisovým triem RUiNU. Ve stejném roce vydali nejprve miniCD Fat Pink Mouse In Graceland / Un Giorno Perfetto s loureedovskou předělávkou, ve které hostuje My Sister Is Pregnant (vokál a housle), následované pak debutovou deskou No Pavarotti (obojí nyní volně ke stažení, viz níže). Ke coververzím se vrátili ještě na sklonku roku na neoficiálním limitovaném miniCD s verzemi skladeb od Johnnyho Thunderse, Syda Barretta, Lee Hazlewooda a Rowlanda S. Howarda. Rouilleux v současné době pracuje na sólové desce. No Pavarotti často koncertují (mj. letošní Creepy Teepee, po boku Zs, Gnod či Fabia Orsiho), od 5. do 10. října je můžete zastihnout na společném turné s L´Ocelle Mare a Core of the Coalman.

ODKAZY

http://www.klagundkrach.net/no.pavarotti
http://www.klangundkrach.net

FREE DOWNLOAD

No Pavarotti - S/T: http://www.mediafire.com/?fp24bpad57bxjai
No Pavarotti - Fat Pink Mouse In Graceland: http://www.mediafire.com/?td2noyn5kzt


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek