Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Turné L’ocelle Mare (FR), Core Of The Coalman (US) & No Pavarotti (CZ)

Turné L’ocelle Mare (FR), Core Of The Coalman (US) & No Pavarotti (CZ)

tisková zpráva

autor: K!amm | 4. 10. 2010, 22:22:22 | návštěv: 631 | reakcí: 0

Ve dnech 5. - 10. 10. proběhne česko-slovenské turné francouzského jednočlenného projektu L'ocelle Mare, za kterým stojí někdejší kytarista Cheval de Frise Thomas Bonvalet. Doplní ho dva zástupci tuzemské experimentální scény: v Praze usazený Američan Jorge Boehringer alias Core Of The Coalman a dvojice No Pavarotti. Turné začíná v Bratislavě (A4/Nultý priestor) a končí v pražském klubu Final.

Rozpis turné:

5. 10. Bratislava - A4/Nultý priestor

6. 10. Olomouc - galerie U Mloka

7. 10. Bruntál - Afrika

8.10. Ostrava - galerie Fiducia

9. 10. Nový Jičín - Stará Pošta

10. 10. Praha - Final Club

L'OCELLE MARE (FR)

Sólový projekt francouzského experimentujícího kytaristy Thomase Bonvaleta, člena legendárního dua Cheval de Frise, které několikrát koncertovalo i v České republice. Kromě kytary a banja využívá foukací harmoniku, metronom, drobné perkusivní nástroje a nezřídka i své vlastní tělo. V porovnání s Bonvaletovými kytarovými party v Cheval de Frise je jeho sólová tvorba na první poslech mnohonásobně fragmentárnější, ale stejně tak je na první poslech jasné, že nejde o improvizaci. Skladby sice ztrácejí pevnou strukturu, avšak v žádném případě se nedá mluvit o nahodilosti - k té má Bonvalet stejně daleko jako v dobách Cheval de Frise. Ale zatímco hudba Cheval de Frise byla založená na bezchybně fungující komunikaci dvou nástrojů a dvou hudebníků, u L'ocelle Mare jsme svědky jiného druhu komunikace se zcela odlišnými parametry: samomluvy. Bonvaletova hudba mluví v náznacích a útržcích, je plná pomlk a vyčkávání a přitom její projevy zahrnují velmi širokou škálu výrazových poloh. První koncert L'ocelle mare proběhl v roce 2005, debutové eponymní album vyšlo o tři roky později na americké značce Sickroom Records (vinylová verze se objevila v roce 2009 na českém labelu Minority) a následovali ještě dvě třípalcové CD: Porte D'octobre a Engourdissement, obě u francouzského vydavatelství  Souterrains-Refuges.

http://www.myspace.com/ocellemare

CORE OF THE COALMAN (US)

Za názvem Core of the Coalman se skrývá americký hudebník a skladatel  Jorge Boehringer. Narodil se v New Yorku, v současné době žije v Praze. Vystudoval hudbu na Mills College u Freda Frithe, Pauline Oliveros a Alvina Currana. Ve výčtu hudebníků a skupin, se kterými spolupracoval či vedle kterých vystupoval, nechybí  Ikue Mori, Ghedalia Tazartes, Pauline Oliveros, Liz Allbee, Grouper, Skullflower, Deerhoof,  16 Bitch Pile-up, Yellow Swans nebo Lucky Dragons. Používá především violu a elektroniku, v současné době také kytaru (ve  skupině Power Triangle). Core of the Coalman se  nebojí hluku, ale ohmatává ho z jeho přátelštější - psychedeličtější - strany. Nové album s názvem You'll Need a Katapult právě vyšlo na KLaNGundKRaCH.

http://www.myspace.com/coreoggthecoalman

NO PAVAROTTI (CZ)

V převážně improvizované hudbě dua No Pavarotti, které tvoří k!amm (Kaspar von Urbach, RUiNU) a Rouilleux, se mísí vlivy psychedelie, drone-ambientu, noise a popu. Skupina vznikla loni na podzim a za krátkou dobu stihla vydat singl Fat Pink Mouse in Graceland na 3"cd-r a dlouhohrající album No Pavarotti (obě na značce KLaNGundKRaCH) a odehrát několik koncertů ve společnosti tuzemských i zahraničních experimentálních projektů (např. amerických Zs, britských Gnod, italského elektronika Fabia Orsiho, kanadských projektů Broken Sleep, Milf Wolf a Merlyn nebo spřízněných Head In Body a Core Of The Coalman). Sami protagonisté svou tvorbu charakterizují jako „hudbu pro umírající surfaře" a dodávají: „Hlavní je, aby to šlo snadno a bylo to hezký!" Nové album Too Late To Care vychází začátkem října.

http://klangundkrach.net/no.pavarotti/

Fat Pink Mouse in Graceland (3"cd-r singl): http://www.mediafire.com/?td2noyn5kzt


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek