Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kazety a The Uniques vyrážejí na česko-slovenské turné

Kazety a The Uniques vyrážejí na česko-slovenské turné

tisková zpráva

autor: xproduction | 5. 10. 2010, 19:06:31 | návštěv: 648 | reakcí: 0

Kazety se svým debutovým albem vzbudily na české scéně malou senzaci. V průběhu roku kapela odehrála řadu koncertů, byla nominována na cenu Anděl v kategorii alternativní hudba a stihla vydat remixové album Kazety Social Remix Happening.

To vše předznamenalo podzimní česko-slovenské turné, na které Kazety vyrážejí společně se slovenskou kapelou The Uniques v polovině října. „Na koncertech představíme několik nových písniček s novou projekcí a taky trička, která jsou určená speciálně pro tohle turné," prozrazují Kazety, a dodávají: „Naše budoucnost je nejasná, stejně jako naše poselství." Není na co čekat, konec je blízko!

„Kazety generují tuny vnitřní energie a rezignují na tu vnější." (Benjamin Slavík, Respekt).

„Kazety zpívají česky a jejich hororové texty štěpí svou naléhavostí hmotu na antihmotu lépe, než se to daří vědcům v CERNu." (Lukáš Benda, Musicserver)

„Kazety v hudbě a obrazech dosahují maximálního účinku pomocí minimálních prostředků." (Karel Císař)

Přehled turné Kazet a The Uniques:

18.10., Roxy, Praha

19.10., Anděl Café, Plzeň

20.10., Solnice, České Budějovice

21.10., Fléda, Brno

22.10., 15 minut, Olomouc

23.10., M-Klub, Valašské Meziříčí

26.10., Stará pekáreň, Nitra, SK

27.10., Stanica, Žilina, SK

28.10., MMC klub, Bratislava, SK

29.10., Lúč, Trenčín, SK

30.10., Tabačka, Košice, SK

Další koncerty:

03.11., Film festival Cottbus, DK

27.11., Hospoda u kina, Nahořany

Kazety jsou David Doubek aka Ventolin, Johana Švarcová a Jiří Havlíček. Začátkem roku 2008 odehrály Kazety svoje první vystoupení, tehdy ještě jako Cassete, pak změnily název a po několika koncertech na konci roku 2009 vydaly u X Production první stejnojmennou desku. S písničkou Krajina posedlá tmou se Kazety podílely na kompilaci For Semafor, která vyšla u nezávislého labelu Klíče, a zahrály si v dokumentárním filmu For Semafor. Letos v červnu se na internetových stránkách skupiny objevilo volně ke stažení remixové album Kazety Social Remix Happening a Johana Švarcová si jako herečka zahrála v novém filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů. Úplnou novinkou je říjnová premiéra videoklipu k písničce Depilace (v remixu od kapely Midi Lidi).

Bratislavští The Uniques se dali dohromady v roce 2007 a letos v srpnu vydali debut „From The Dust". Aktuální hitovky „Wild" a „Dungeon" posunuly zvuk The Uniques od kytarově-postpunkového blíže k elektronice a new wave. Po mnoha úspěšných koncertech má trio Štefan Kráľovič, Pavel Javorník a Jakub Joštiak pověst jedné z nejtalentovanějších slovenských skupin. Svou energii už ukázali také jako hosté Dead Kids v Praze, Metal On Metal v Lipsku nebo The Cinematics v Bratislavě.

Více informací:

http://www.kazety.net/

www.myspace.com/kazety

www. xproduction.cz

http://www.myspace.com/theuniques

http://www.theuniqu.es


Související články

Kazety - st

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek