Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Křest CD Cross Your Shadow kopřivnických Nesselsdorf

Křest CD Cross Your Shadow kopřivnických Nesselsdorf

Upoutávka na koncert

autor: redakce | 13. 02. 2007, 16:41:13 | návštěv: 1387 | reakcí: 3

Nesselsdorf je hudební těleso z Kopřivnice orientované na elektrorockovou hudbu, pro něž je typická snaha o zvukové experimenty a nejrůznější fúze všeho druhu. Na počátku stojí mozek kapely Petr Sasín, který v roce 1997 založil formaci Cyberapple (možno slyšet na kompilaci Jungle Is Massive a na multimediálním CD-ROMu Klan). Tento projekt měl však krátkého trvání a tak na počátku roku 1998 vznikla na jeho troskách skupina Nesselsdorf, která od té doby řádně čeří stojaté vody naší klubové scény. Mimo zvukového koordinátora a hlavního skladatele Petra Sasína tvoří kapelu zpěvák Petr Chechelský a kytaristé Ondřej Zapletal a Pavel Valerian Pohořelský. Nesselsdorf má na svém kontě tři demo-CD (Nesselsdorf 1999, Uproar 2000, Buy only necessary 2002), která vzbudila takovou pozornost, že skupina byla přizvána k natáčení televizních pořadů Paskvil a Salón. Mimo to se také soubor zviditelnil coby předskokan londýnských Loop Guru. Ve svých skladbách se Nesselsdorf nebojí kloubit melancholické nálady s humornými vsuvkami a spoustou ironických odkazů. Kapitolou samou pro sebe jsou surrealistické texty Petra Chechelského. Ty se dotýkají všech zákoutí lidské duše a nenechají nikoho chladným, bez rozdílu toho, zda-li jim posluchač porozumí či nikoli.

Křest debutového alba Cross Your Shadow podpoří i brněnská psychocountry banda India Happening Punk a domácí ponurý rock'n'roll Kauflant.

24.02.2007 Kopřivnice, Nora Club, start 20:00

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
bflmpsvz
20. 02. 2007, 10:29:49
zřejmě nekvalitní crack

peréz
20. 02. 2007, 07:45:52
to crack. tak si sněz ten svůj hnusný vývar a přijd na dramatické rande,když už jsi mě prokoukl,ale vem si něco teplého na sebe,aby jsi nezmrzl

crack
16. 02. 2007, 10:02:37
popravdě mě ta kapela vůbec neoslovila. takovej slabší vývar sunshine. jo, poslouchat se dala, nějaké dramatické částečky tam taky jsou ale energie žádná a zpěvák vypadá jak buzerant. ale poslechněte si je sami, to je jenom můj názor. bych řek že se vypracujou.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek