Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Bohemian Like You slaví třetí výročí s noise-popovými No Age, Abe Vigoda a dalšími

Bohemian Like You slaví třetí výročí s noise-popovými No Age, Abe Vigoda a dalšími

tisková zpráva

autor: redakce | 11. 10. 2010, 14:23:39 | návštěv: 748 | reakcí: 0

V říjnu 2007 proběhl první večer Bohemian Like You v pražském Rock Café s Francouzem Krazy Baldheadem, tehdy začínajícím domácím Ventolinem, kanadským benjamínkem Nootem a The Models. O tři roky, 29 klubových večerů a přes 60 kapel později je čas na ohlédnutí, zhodnocení, ale zejména pořádnou oslavu. Ta se odehraje za účasti smetánky současné světové indie scény  v sobotu 23. října v smíchovské MeetFactory.

Los Angeleské duo No Age vzniklo na konci roku 2005 a tvoří je dva hudebníci s úžasně znějícími jmény, kytarista Randy Randall a bubeník Dean Spunt. Jejich rozjetý garážový rock s divokými  punkovými kořeny a nekompromisními noisovými plochami již našel útočiště pod hlavičkou legendárního seatleského labelu Sub Pop, kde právě teď vydali No Age své čtvrté album Everything In Between. Nová deska je tentokrát přístupnější, jejich avantgardní hluk melodičtější a z hudebních i kritických kruhů se na ní snáší ještě více chvály, než na předešlé album Nouns, za které dva sympatičtí vegani rovněž obdrželi na vlivném hudebním serveru Pitchfork nálepku Best New Music. No Age jsou neodmyslitelně spjati s DIY komunitou kolem nekuřáckého a bezalkoholního klubu The Smell, kde se potkávají se spřízněnými muzikantskými dušemi indie LA scény jako jsou skupiny Abe Vigoda nebo Health.

Abe Vigoda jsou staří známí No Age z hudební scény kolem Los Angeleského klubu The Smell.  Čtyřka muzikantů pocházejících z kalifornské oblasti Inland Empire se dala dohromady již na střední škole, v dnešní sestavě se ustálila kolem roku 2008. Jejich hudba bývá často označována jako „tropický punk", co do garážové přímočarosti a upřímnosti a nekompromisního noise zvuku si nezadají právě s kolegy No Age. Také jim právě vychází čtvrtá deska Crush, na které jejich indie-rockové běsnění dostává slušivý taneční kabátek a blíží se tak místy více současné trendy cold wave scéně. Příklon k větší poslouchatelnosti jim však popově nezatmívá mysl a stále se na některých skladbách přiklánějí ve své zvukové výpovědi katarzně zvráceným melodramatům Jamieho Stewarta z Xiu Xiu. Jejich nové album stejně jako novinka No Age sklízí veskrze samou chválu a českému posluchači se zanedlouho dostane ojedinělé příležitosti udělat si na jejich společném koncertě živý obrázek o dvou skupinách udávajících tón a rytmus v současném indie-rocku.

Podpoří je tříčlenná formace The Pharmacy, původem ze Seattlu, známá používáním nepřeberné škály nástrojů, syntezátorů a hlukových udělátek při vytváření svých psychedelicky znějících skladeb, místy připomínajících halucinogenní období slavných The Doors. Dohromady se dali už někdy v roce 2002 a na svém kontě mají zatím tři plnohodnotná alba a delší řádku singlů. Nálepka „tropický punk" na jejich optimisticky zasněné skladby sedí stejně jako na No Age a Abe Vigoda.

Po skončení trojkoncertu převezmou otěže rozjetého narozeninového večírku nad gramofony Michal Brenner a Radeq Brousil aka fh vs Call Me Radeq a na návštěvníky tentokrát chystají netradiční back-to-back DJ set plný elektra, disca a indie. Slavit se bude až do rána.

http://www.myspace.com/nonoage
http://www.myspace.com/abevigoda
http://www.myspace.com/pharmacy
http://www.myspace.com/bohemianlikeyounight

Sál otevřen od 20.00, začátek koncertů ve 20.30.
Předprodej za 290 Kč plus poplatky v sítích Ticketportal a Ticketstream.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek