Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Noise rock, hašiš a demence: BETUNIZER (SPA)  v Praze a Novém Pičíně

Noise rock, hašiš a demence: BETUNIZER (SPA) v Praze a Novém Pičíně

netisková zpráva

autor: Adámek | 12. 10. 2010, 22:36:11 | návštěv: 691 | reakcí: 1

Betunizer mám spojený s létem. Snad kvůli celkový náladě jejich hudby, snad kvůli tomu, že jejich deska Quien Nace Para Morir Ahorcado Nunca Morirá Ahogado (vydaná respektovaným španělským labelem BCore) je z těch, který jsem tohle léto poslouchal hodně. Působí docela zvrhle. Z nějakýho důvodu mi evokuje (asi mylný) představy o Španělsku jako je třeba prcání na pláži, popíjení luxusních sladkejch koktejlů tamtéž a nebo kila marockýho haše. Že moje letní realita končila nanejvejš tak braníkem někde u řeky je vám snad jasný.

Kdybych měl popsat nějaký vlivy nebo inspirace, který z Betunizer cejtim, rozhodně smrděj uctíváním svatý trojice z devadesátejch let - Touch and Go, AmRep a Dischord, který ale dost často kombinujou s lehce matematičtějším hnusem ve zvláštní formu skočný demence, někdy se dostávaj snad až k podobnejm pazvukům (v tom nejlepším slova smyslu), jaký jsem hodně let zpátky viděl (a samozřejmě tehdy vůbec nepochopil) u Don Vito. Slova ve španělštině vzhledem ke svý dost chabý znalosti nemůžu moc komentovat, ale rozhodně zesilujou naléhavej pocit úchylnosti toho všeho. Podle hlasu lze soudit, že zpěvákův knír dosahuje monstrózních rozměrů v případě, že vystudoval španělskou obdobu matfyzu.

Když se ještě přidá vražedná preciznost, s jakou je to všechno zahraný, implikovaná snad i sáhodlouhým seznamem bejvalejch kapel tří členů Betunizer, dovoluju si říct že tu máme zaděláno na dost výživný večírky. Betunizer zahrajou v pátek 15. října v Galerce v Novém Jičíně s podobně neskutečnou Pacičkou (lidi z Fiat Eno a Enten og eller, takže MMM) a o den pozdějc v Discentru v Praze, kde se jim k dovršení zkázy uvolí sekundovat Lyssa.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
vražda napsala:
13. 10. 2010, 14:46:51
letní idylka - killdozer a bráníka!!!!
komu smrděj nohy víc?
kdo mlátí kov a poklice z popelnic?

jako ty tvoje narozky v garáži

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek