Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Dead Pope´s Company:  Elvis je mrtvý, ale Papež žije (debutové album)

Dead Pope´s Company: Elvis je mrtvý, ale Papež žije (debutové album)

tisková zpráva

autor: X Production | 25. 10. 2010, 09:22:42 | návštěv: 822 | reakcí: 1

Dead Pope´s Company, punkoví srdcerváči, kteří slovu rock´n´roll dávají jeho původní význam. Punk jako zábava, podvazková lasa a pod podiem tlačenice k nezastavení. Solí vyhraný a propracovaný garážový punk říznutý speedovaným rokenrolem, rychlost, vtip, drajv a výborné melodie na debutovém albu Dead Pope´s Company s lehce zapamatovatelným názvem Alcoholiars, Christians and Weasels (It Took Much More Time Than We Thought) u nás prostě nemá srovnání. Máte rádi The Hives? Hledáte průsečík mezi The Pink Spiders a Tokyo Sex Destruction? Pak jste na správné adrese!

Jistě, byli tu Scissorhands a máme The Pooh. Nikdo ale zatím neměl odvahu udělat tour do Rumunska nebo chvíli na to letět do Tokia na hraní s tamními Anisakis a ještě tam natočit klip. Co jsou pro jiné celoživotní trampoty, pro Dead Pope´s Company je denním chlebem. „Elvis je mrtvej, ale Papež žije," říká frontman kapely Samuel Mondial.

Moderní manažerské brožurky sice říkají, že hlavní je týmová spolupráce a ono to tak vskutku je, ale pokud nemáte frontmana, nebude to fungovat, prostě každé rande potřebuje svoje vygradování. Samuel je světový a tak Mondial je správně, navíc na nahrávce ještě přibrousil výraz, který je nakřáplý jako starý mixér, ale zároveň zní lépe než japonské hi-fi. Znáte tu pohádku o vlkovi, který si nechával přibrousit jazyk, aby mohl skočit na sedm kůzlátek? Jistě si v tom případě doplníte, kdo je tady vlk a kdo kůzlátka. Samuel k tomu lakonicky dodává: „DPC jsou jako ten nejlepší sex, co jste kdy zažili!"

Nechtění potomci Debbie Harry a Joe Strummera si zakládají na adekvátním negližé, lehce lavírují na provaze dobových očekávání, krize-nekrize: „Základ je společensky se obléct, chovat se slušně a zdvořile a pak už jen vylízt na pódium a zbourat klub!" Je to dostatečně retro?

Dead Pope´s Company:

Vox/Bass - Samuel Mondial

Vox/Guitar - Mickey Foote

Vox/Guitar - Peter Kissler

Drums - Jacob Filipe

Nejbližší koncerty:

05.11.2010, Trnava (SK) - Staropramen Pub

12.11.2010, Ústí nad Labem, tba

13.11.2010, Liberec, tba

25.11.2010, Praha - 007

27.11.2010, Tábor, tba

02.12.2010, Olomouc - 15 minut

03.12.2010, Šumperk - H-Club

15.12.2010, Praha - Cross

17.12.2010, Plzeň - Pod Lampou

18.12.2010, Telč - Metro

Album vychází 8. 11. 2010 u X Production.
Další informace
:

http://bandzone.cz/deadpopescompany

http://www.deadpopescompany.com/

http://www.myspace.com/deadpopescompany

www.xproduction.cz


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
setindast
26. 10. 2010, 21:11:57
co je to za sračku

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek