Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Punk rock v rukou country, nebo naopak? AUSTIN LUCAS (USA) v sobotu v Akropoli

Punk rock v rukou country, nebo naopak? AUSTIN LUCAS (USA) v sobotu v Akropoli

tisková zpráva

autor: Conspiracy | 9. 11. 2010, 14:43:48 | návštěv: 675 | reakcí: 0

Country  music má v České republice specifické  stigma, a o punk-rocku to  platí dvojnásob - v tomto  ohledu je proto cesta písničkáře Austina Lucase téměř  misionářská,  zejména z toho důvodu, že se mu prokazatelně daří měnit  dlouhodobě zavedené status quo.

Právě  tento Američan, který se přestěhoval na  počátku milénia  do Prahy, aby v ní posléze prožil téměř osm let, našel  totiž  odvahu se postavit jen s akustickou kytarou a vlastním hlasem před  zaryté  punkery - tedy publikum, které má hodně daleko ke  kovbojům nebo romantickým  trampům - a jako bonus navíc se  mu podařilo toto publikum přesvědčit  ke změně přemýšlení i  vnímání hudby. V jeho projevu se dokonalým způsobem  spojila  nekompromisní punková přímočarost s hluboce zapuštěnými  hudebními kořeny  z vlastního dětství, které se v určitý  moment začaly drát na  povrch. Výsledkem je silně emotivní  a zároveň kouzelně křehká muzika,  doplněná o Austinovy úžasné texty,  které dokáží posluchače svou  dojemností zasáhnout neskutečně  hluboko v jejich nitru.

Stejně jako např. Chuck Ragan se i Austin  Lucas stále otevřeněji hlásí k odkazu původního amerického  country a bluegrassu, bez  toho, aby jakkoliv rezignoval na punkovou  znepokojivost, kterou okořeňuje  svou tvorbu od úplného počátku.  Jeho největší zbraní však stále zůstává  obrovské otevřené  srdce, cit pro psaní vynikajících písniček a zároveň smysl  pro  důležitost životních hodnot. Právě i díky tomu Austin  v současné době  spolupracuje s velkou škálou zpřízněných  hudebníků, včetně jeho vlastní rodiny.  Šlape s nimi dál  po své cestě a vypadá to, že se nehodlá jen tak zastavit.

Spříznění muzikanti doprovázejí Austina rovněž  na podzimním evropském turné, v jehož rámci zavítají v  sobotu 13. listopadu i do  pražského Paláce Akropolis. Druhým  kamínkem do mozaiky hudebně zajímavého večera  budou Drag  the River, interpreti z Colorada, kteří mají opět silný "punk-rockový  background" - v sestavě najdeme zpěváka Chada Price z kapely  ALL, jedné z legend  tohoto stylu. Drag the River vystupují jako  skvěle sehrané duo, pracující s  velkou škálou emocí, která  dokáže vyvolat příjemné mrazení v  zádech.

Výraznou osobností, jež si vytvořila  svůj nezaměnitelný  rukopis, je i další účinkující -  Cory Branan se narodil v Mississippi a v  současné době žije  v Austinu v Texasu, tedy ve městě, které má jednu z  nejsilnějších  komunit nezávislé kytarové hudby. Má rovněž blízko k tradičnímu  americkému country i k punkové etice, a bývá velmi často  přirovnáván  například k Ryanu Adamsovi nebo ke Conoru Oberstovi.

Vstupenky  seženete od 15. října v síti Ticketportal za 199 Kč, a rovněž  v  kavárně Paláce Akropolis za ještě přívětivějších 180 Kč..

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek