Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

Bahenní bohoslužby, 4.díl

Bahenní bohoslužby, 4.díl

Sweetsen fest

autor: Jer_C | 3. 06. 2006, 12:48:14 | návštěv: 6037 | reakcí: 0

Příchod léta ve Frýdku-Místku již tradičně oznamuje přehlídka regionálních kapel a divadelních spolků Sweetsen Fest. Letošní ročník proběhne v pátek 23.6. a sobotu 24.6. v příjemném prostředí areálu Sokolík a nabídne přes 20 frýdecko-místeckých souborů. Vystoupí např. "český Jethro Tull" Tomáš Kočko, téměř 17 let fungující Prouza, písničkoví RK 130, Kajkery, Downbelow či Slepí křováci.

Po několika ročních, které proběhly na zahradě Národního domu, se festival musel pro svou popularitu poohlédnout po větších prostorech. Nakonec se našel a 19.6.2004 proběhl v nově zprovozněném areálu Sokolík v místeckém parku první ročník pravidelné přehlídky "kompletní" frýdecko-místecké hudební a divadelní scény SWEETSEN FEST 004.

Za krátkou dobu se přehlídka pořádaná neziskovým občanským srdužením Pod Svícnem stala příjemnou tradicí, loni ji navštívilo bezmála 5000 lidí. Celý festival je zdarma a tudíž se na něm schází velice různorodá směsice diváků. Vedle všudypřítomných metaláků, pankáčů hipíků, různých kaličů a mladistvých tu tak např. potkáte i maminky a tatínky s kočárky.

Každoročně je vydáván i festivalový sampler, na kterém je každý účinkující zastoupen jednou skladbou + informacemi na datové stopě. Letošní ročník bude navíc přenášen živě na na internetu. Vykážete kulturní činnost, pobavíte lidi a hlavně dáte příležitost domácím spolkům předvést se před větším publikem. Každý si tu najde to své a když ještě vyjde i počasí, bývá to vždy příjemná ochutnávka očekávané letní festivalové pohody. Pod Sweetsenem prý bývá tma.

Program
Tomáš Kočko, Prouza, Najzar, Downbelow, Kajkery, RK130, Čadi, Tut, Almára, Floating Bridge, Garlands, The Balloons, Sektor III, Opcz, Jsme, Slepí Křováci
Kontakt
Pod Svícnem , občanské sdružení
Farní 16, 738 01 Frýdek-Místek

sweetsen@sweetsen.cz
http://www.sweetsen.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek