Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

Bahenní bohoslužby, 5.díl

Bahenní bohoslužby, 5.díl

Rock For People

autor: CrosseR | 5. 06. 2006, 16:34:44 | návštěv: 6403 | reakcí: 0

Rock for People 4. – 6. 7. 2006 Český Brod

Rock For People před dvěmi roky oslavil 10 let své existence, patří tak mezi české festivalové klasiky. Za dobu svého působení si vysloužil rčení „Prší jako v Brodě“ – takže, pokud vám vyjde počasí, můžete se těšit na skutečné bahenní orgie. RFP také jako jeden z prvních festivalů přišel se skvělým nápadem - sbírání použitých pivních kelímků, které potom můžete směnit v příslušném stánku za peníze. Při troše snahy se dá takto vydělat slušný obnos peněz a ještě se chováte ekologicky.

Festival pořádá zkušená Ameba productions, která má na svědomí i množství menších akcí jako Kytlice, Žlutý fest, Natruc atd. Kvalitní organizace je tady zaručena. Stanové městečko je umístěno v poetickém višňovém sadu. Pro méně odvážné je zde i hlídaná stanová plocha. Klasické problémy festivalů - WC, pitná voda a sprchy – jsou ošetřeny v dostatečné míře. V samotném areálu se nachází spousta čajoven a stánků s občerstvením, oblečením nebo různými jinými lákadly. Pivo se kupuje v obrovských stanech a málokdy čekáte více jak 5 minut. Pro sportovně laděné návštěvníky je připraven vodní fotbal a pro ty odvážné bungge-jumping. Dále bude otevřen vysokokapacitní stan s možností připojení na internet. Skvělou tradicí je vydávání festivalových novin, kde se můžete dočíst aktuální informace z festivalového dění.

Hudební produkce probíhá na pěti scénách: dvě velké stage, kde vystupují hlavní hosté a dvě malé klubové stage v cirkusových stanech, kde vystupují klubové kapelky. Dále jeden taneční stan, kde se střídají hudební DJové.

Co se týče kapel, RFP vždy nabízí moderní českou špičku jako Divokej Bill, Vypsaná fixa, Wohnout, Tři sestry, Mňága a žďorp, Sunshine, Mig 21 či Čechomor. Mezi těmito notoricky známými kapelami vystoupí i ty méně profláklé jako Znouzecnost, Už jsme doma, Tleskač, Priessnitz, Gaia Mesiah, Cocotte Minute a další.

Kámenem úrazu každého festivalu jsou zahraniční hosté. V tomto ohledu si však RFP drží vysoký standart. Letos se nám představí procítění irští The Frames v čele vynikajícím frontmanem Glenem Hansardem. Ska přijedou reprezentovat francouzsští Manu Chao, Radio Bemba Sound System a američtí New York Ska Jazz Ensemble. Z dalších zahraničních hostů zmiňme např. Fun Lovin´Criminals /usa/, Mattafix /gb/, Seth Lakeman + band /gb/, Boy Sets Fire /usa/, Lost Communists /fr/, Malibu Stacy /be/, Papaya Paranoia /jap/, Elli + band /de/,Mad Heads XL /ukr/, Gocoo /jap/, Los de Abajo /mex/, Mad Sin /de/, Deadline /gb/, Horkýže Slíže /sk/, Chiki Liki Tua /sk/, Dezerter /pl/. Jak vidíte, představí se kapely ze všech koutů světa. Rozhodně je na co se těšit!

Více informací na http://www.rockforpeople.cz.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek