Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

+/- (plus mínus)

+/- (plus mínus)

profil

autor: Friday | 17. 01. 2009, 12:46:29 | návštěv: 3166 | reakcí: 0

Kapela +/- (plus mínus) vznikla původně jako ventilace tvůrčího přetlaku kytaristy kapely Versus – Jamese Baluyuta. Ten byl v devadesátých letech osloven majitelem labelu Teenbeat Records, Markem Robinsem, aby nahrál sólové album. Baluyut nabídku s radostí přijal a nahrál sólový počin pod přezdívkou +/-. Roku 2001 se sešel s kytaristou/ vokalistou Patrickem Ramosem a přizval i bubeníka Chrise Deanera (který v současnosti zároveň působí v kapele Loudest Boom Bah Yeah, která doprovází +/- na turné). Nicméně toho roku se tito tři Newyorčané dali dohromady, tehdy ještě s basačkou Margaret McCartney, která je posléze opustila a od té doby mají na většinu svých živých koncertů featuring basáka Tonyho Zanellu, který netvoří pevnou součást skupiny.

Debut skupiny i další album, You Are Here z roku 2003, vydali ještě na Teenbeat Records. Zajímavostí budiž to, že právě You Are Here je jediné album, které od této kapely existuje ve formátu LP. Další album, Let´s Build A Fire, již vydali na Absolutely Kosher Records a tomuto labelu jsou zatím věrní i zplozením svého nového alba, Xs On Your Eyes, které vydali tamtéž. Kdo by neznal Absolutely Kosher Records, nechť vězí, že na něm dále vydávají interpreti jako Xiu Xiu, Pinback, The Wrens nebo The Mountain Goats. Za bezmála osm let existence jejich melancholická fúze indierocku a elektroniky oslovila kromě řady poslouchačů i kapelu Death Cab For Cutie, se kterými jeli turné.

O pestrosti jejich hudby, která se do těchto škatulek řadí a přece se vymyká, svědčí i používání nástrojů, které zahrnuje kromě dvou vokálů, dvou kytar, dvou klávesách a občas i dvou bicích a sampleru například i klarinet nebo vibrafon. Od většiny kapel dnes již poměrně rozmělněného a všezahrnujícího šuplete indiepopu/roku/troniky se liší propracovaností, čistou profesionalitou a velmi citlivou prací se strukturami skladeb, kterým budete muset dát trochu času. Zpětně se to ale vyplatí!

www.myspace.com/plusminusband
www.plusmin.us
www.fleda.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek