Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

Streganona

Streganona

miniprofil

autor: Judita | 24. 12. 2009, 20:55:26 | návštěv: 3338 | reakcí: 2

Ty nejlepší věci vždycky přicházej samy od sebe, ta pravá hudbička si tě vždycky najde. Trošku tupýúsloví, ale až podezřele často vychází. Minimálně úplne stejně to mám se Streganona, kapelou, která brázdila chicagský vody v devadesátkách a měla silný vazby na DIY scénu severoindianskýho města South Bend.

Nejvíc se Streganona sčuchli s místníma kralevicema, saxofonově inovativníma jazz-punkovejma šílencema, Sweepthe leg johnny. Celý to začalo jednim basketbalovym zápasem v roce 95, kdy STLJ rozšlehali kluky ze Streganony na bílkovej sníh a vyústilo to - naprosto logicky - ve společný splitko ještě ten samej rok. Streganona za sebe vyslala Then I Had a Stroke, šestiminutovej opus, s lehkou až zlověstnou gradací, s pořádně nařvanym zpěvem, řezavejma, místama až repetitivníma kytarama. Očekávání něčeho zlýho nebo aspoň hodně ošklivýho. Nemůžeš to dostat z hlavy, je to tam a pořád, s každym dalšim úderem přes struny, se to zakousne hloubějc a hloubějc. Je to jeden z těch krásnejch návratů ke starýmu emu, sedíš jak paralyzovanej a když zpěvák Matt začne řvát: "My god... that wasn't what I meant to do at all!", jste jejich, ani je to nemuselo stát nijak zvlášť velký přesvědčování.


Těžištěm a jedinečností zvuku Streganony je dvojice kytar, který někdy sváděj lítej boj a snažej se jedna druhou potlačit v dravý a frenetický jízdě, jindy je jejich souznění až gentlemansky zdvořilý a ony se proplítaj v klidnějších, melancholičtějších plochách. Vedle kytar ovšem obzvláště skvěle vynikaj vokály, kombinace řevu, šepotu a melodickejch partů bez popíkovaný vyhlazenosti, ale s tou přímou naléhavostí, co si na nic nehraje. Nejde si nevzpomenout na At the drive-in, zmiňovaný Sweep the leg johnny, Drive like jehu, Hüsker Dü nebo dokonce mi tanou na mysli naši rozpadlý La Prosperité. Přikořeňte to měkkejma a sexy basovejma linkama a vzteklejma bicíma, máte tu tresť Streganony Tajemný.

To se mi na nich možná líbí ze všeho nejvíc. Corpus delicti sestává z již zmiňovanýho sedmipalce a dvou kazetek - čtyřpísničkovýho demáče 4:4 (píše se únor 95 a kluci to tam sázej během jedný soboty v prostoru universitního sklepa) a šestiskladbový How do you feel about plastic? z devadesátýho šestýho.  Žádný velký gesta, všechno pěkně DIY a ze sklepa a drží to pohromadě, dejchá a funguje skvěle, oživlá plastelína, franknštajn nebo co. Kazeta 4:4 má hned (a bůhví jestli jenom) dva druhy obalu, u How do you feel about plastic? Najdete "recipe for plastic" a vůbec, maj to všechno fakt pěkně zpracovaný, teda jak dalece zas můžu soudit podle staženejch obrázků...

Co se týče dalšího materiálu - o videu si nechte jenom zdát a těch pět nekvalitních oskenovanejch fotek vám toho taky moc neřekne. A internetová presentace? Majspejs? Vůbec. Čerpat se dá maximálně ze southbendpowerninineties.blogspot.com. O to je to lepší. Míň ksichtů a víc hudby! Raritní záležitost, hluboký devadesátky a jedem si. Jak píšou na SBP90' - "They rockedour bodies and stole our hearts!"
Toužíte po kompromitujících materiálech?
http://www.mediafire.com/?izmbgzgd1ro

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
xTina
8. 03. 2010, 21:51:26
Tim basketem si šplhli ještě víc. Limit ´96 a jedu si viď!:)

bierce
25. 12. 2009, 04:56:00
dík moc, celý to splitko je fakt výborný..a vůbec sem netušil že existuje, i když si docela dávam STLJ..

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek