Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - PROFILY - - - - - - - - - - - -

Bahenní bohoslužby, 3.díl

Bahenní bohoslužby, 3.díl

Noc plná hvězd

autor: maxim horovic | 3. 06. 2006, 11:48:58 | návštěv: 5913 | reakcí: 5

Noc plná hvězd, Třinec, 23. - 24. června 2006

Není u nás mnoho starších festivalů než Noc plná hvězd, uhnízděná po dlouhá léta na fotbalovém stadionu Borek v Třinci. Je to také festival, který zahajuje celou letní sezónu, protože se uskutečňuje poslední červnový víkend (pátek a sobotu). Zprvu se profiloval jako výhradně rock-metalová, zejména hard rocková záležitost, v posledních letech míří více do popu i tvrdšího metalu, dává příležitost jiným stylům.

Festival na pomezí Česka, Slovenska a Polska od počátku lákal rockové fanoušky v džískách a těch se tu pravidelně sjíždělo velké množství, v nejsilnějším ročníku jich bylo 25 tisíc. Hlavní hvězdy byly hard rockového ražení: Slade, Doro, Chroming Rose nebo U.D.O. A česká scéna byla zastoupená napříč, od známějších kapel osmdesátkového rocku až po obskurnější zábavové kapelky. Jenže minulý rok byl ve znamení brazilských trashcoristů Soulfly i dalších přesahů (The Plastic People of the Universe).

V tomto letošní 14. ročník navazuje na minulý, headlinery jsou dosti odlišné sebranky. Doomový Moonspel z Pyrenejí, rap-metaloví uštěkanci z Ameriky Dog Eat Dog, parta bývalého škorpióna Michael Schenker Group a zejména The Exploited, punkoví klasici ze Skotska. Takže pořadatelé mohou očekávat velmi pestrou přehlídku návštěvníků.

K tomu připočtěme na 60 českých a slovenských kapel. Některé se objevují na třineckých molech pravidelně, představují festivalový inventář: Doga, Kern, Harlej, Alkehol, Debustrol nebo Arakain a Citron. Další se rekrutují z poprockové scény, taháky, co letí: Vypsaná fixa, Divokej Bill, Petr Kolář, No Name, Peha nebo Škwor. Ti zastupují tvrdší metalovou odnož, spolu s Root a Törr. Připravena bude boční scéna pro méně známé nebo začínající skupiny, na níž budou k vidění:

Pangea, Virtual Void, Dying Passion, Interitus, Boron, Imodium, Traktor nebo Komunální odpad a mnoho dalších. Tady se budou odehrávat různé nápadité rukodělné soutěže: „Vyhlášení soutěže o cenu pro naháče. Malá FireShow - ukázka co vydrží pořádné boty. Rozhození prkotin lidem.“, „Cena pro kluka, co udělá show dole bez a třeba ukáže kačera“, „Soutěž o největší pupek“ a tak podobně. V areálu je stanové městečko, občerstvení všech druhů, sportovní zákoutí, relaxační kravinky, stánky s plackama a tetuáží etc. Lístky k dostání v předprodejních sítích nebo přímo na www.nocplnahvezd.cz. Noc plná hvězd made in Gambrinus 2006. Punk´s Not Dead. (Hard rock taky.)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 5
Clovek
15. 06. 2006, 12:36:48
Kurvy napred zajdete a pak kritizujte.Je to hodne dobry fest za male prachy.Spousta festu ma stejne kvalitni program ale cena je temer 2x vetsi.Sice by program mohl byt tvrdsi aby tam nechodili diskofilni rokeri co metalu a rocku nerozumi a jdou tam jen na komercni "umelce" ale doporucuji zajit a obzvlast na motorkare co tam budou na B scene

maxim
3. 06. 2006, 23:39:51
Sračka? Akce, kde po sobě jde Doga, Exploited a Arakain? To je svátek úchyláků.

mw
3. 06. 2006, 13:35:10
exploited budou i na hrachovce

pilch
3. 06. 2006, 12:56:19
jo je to sracka, ale na exploited bych zasel, zavzpominat na pocatky sveho mladi

hm
3. 06. 2006, 12:31:47
tahle akce me vazne nelaka

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek