Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE FILM - - - - - - - - -

Můj život beze mne

Můj život beze mne

režie: Isabel Coixet

autor: Jer_C | 19. 09. 2006, 19:59:41 | návštěv: 5852 | reakcí: 0

Ann se celý život protloukala ne zrovna růžovou každodenní rutinou, aby se posléze dozvěděla, že ji v útrobách břišní dutiny nezadržitelně bují nevyléčitelný nádor. Je jisté že zemře, ale hodlá si poslední měsíce života užít naplno. Že vám je takový příběh povědomý? Aby ne. Filmů s podobným námětem bylo natočeno až běda. Vděčné to téma. Divák si vždycky rád popláče.

23letá Ann (Sarrah Polley) to v životě neměla lehké. Otce moc neviděla, většinu jejího života strávil ve vězení. Matka obviňuje celý svět, protože ji nikdy nesplnil žádný z jejích snů. Jediný muž v životě Ann je její manžel Don, se kterým se seznámili na posledním koncertu Nirvany. V sedmnácti s ním měla první dítě, nedlouho poté druhé. Bydlí společně v přívěsu, peněz není mnoho. I přes materiální nedostatek si však žijí docela spokojeně. Ann se pak náhle dozvídá o své zhoubné chorobě, ale rozhodne se udržet vše v tajnosti. Uvědomí si, že je spoustu věcí, které nikdy neudělala a rozhodne se napravit to...

Nejsympatičtější na Můj život beze mne je především snaha podat dané téma jinak, bez prvoplánové houpačky pocitů. V příběhu sice nalezneme množství sentimentálního patosu (který v podobných filmech jaksi být musí), jako celek však snímek funguje až překvapivě silně a po jeho shlédnutí budete téměř jistě naměkko. Hlavní zásluhu na tom má kvalitní herecké obsazení. Hlavní postavy jsou zahrány tak, že jim můžete věřit. Přimhouříte tedy oko nad místy pokulhávajícím příběhem.

Hysterii, iluzi dívčích románů ani depresi nehledejte. Můj život beze mne je opravdu "jen" SMUTNÝ film. A znáte přece tu křehce krásnou noblesu smutku. Tohle je její důstojná oslava.

Informace

Originální název: My Life Without Me
Režie: Isabel Coixet
Hrají: Sarah Polley, Sonja Bennett, Mark Ruffalo, Scott Speedman, Deborah Harry, Leonor Watling, Alfred Molina, Maria de Medeiros, Julian Richings, Amanda Plummer
Žánr: Romantický / Drama
Celkový čas: 106 minut
Země: Kanada / Španělsko
Rok: 2003
WWW: http://www.sonyclassics.com/mylifewithoutme/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek