Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE FILM - - - - - - - - -

Divá zvěř

Divá zvěř

režie:Ki-duk Kim

autor: Kunt | 5. 11. 2006, 22:03:44 | návštěv: 4731 | reakcí: 0

Druhý Kim Ki-dukův film Divá zvěř, původně Dva krokodýlové, se jako jediný odehrává mimo Koreu. V tomto snímku můžeme pozorovat jisté prvky shodné s Kim Ki-dukovým životem. Stejně jako jeden z hlavních hrdinů Hong-san prodělal vojenský výcvik a stejně jako on potom odjel do Paříže, kde dva roky prodával na ulicích obrazy. Jmény hlavních hrdinů, Hong-san (Rudá hora) a Chung-hae (Modrý oceán) nenápadně poukazuje na rozdělení Korey. Počáteční nedůvěra a neochota spolupracovat, následné spřátelení se a vylepšení nálady mezi oběma hrdiny, by mohlo symbolizovat režisérovo vnímání současných a snad i budoucích vztahů rozdělené Korey. I když i ve filmu si oba Korejci musí jisté věci vyříkat pěstmi.

V samotném filmu se vyskytují typické prvky Kim Ki-dukových filmů, jako násilí, sex a komplikované vztahy. Násilí ovšem v tomto snímku jasně dominuje, divák se může přistihnout, že sám v některých chvílích trpí paranoiou z možného útoku a čeká ránu doslova za každým rohem. Samotní herci některé rány opravdu dostali a je poznat, že i krev je někdy skutečná. Naštěstí Divá zvěř i přes množství násilí nesklouzne k podprůměrnosti filmů, ve kterých jde o to, zabít co nejvíc lidí v co nejkratším čase a prolít tolik krve, že zíráte, kde se v tom člověku vzala. Film je vystavěn na náhodných setkáních, nedorozuměních, zradách, omylech a opravdu není nouze o nečekané zvraty, ve kterých se Kim Ki-duk vyžívá.

Děj začíná, když Hong-san přijíždí do Paříže a ve vlaku se seznámí s dívkou pašeráka Emila. Na nádraží potkává zlodějíčka Chung-haeho, který mu nejdříve pomáhá, následně ho však okrade. Hong-san, zdatný v bojových uměních si to nenechá líbit a ocitá se za mřížemi, to když Chung-hae s rozbitým nosem žaluje strážníkovi. Po dohodě mezi oběma Korejci se dají na veřejné vystupování na náměstí, kde si Hong-sanových bojových schopností všimne mafie, a kde se Chung-hae seznámí s dívkou Corrine, do které se zamiluje. Oba hrdinové se nakonec nechají zlákat mafií a začnou podnikat v jiných platových sférách. Chung-hae si za peníze vykupuje Corrine od jejího přítele, Hong-san si užívá. Vidina většího výdělku dožene oba až k tomu, že přecházejí od mlácení lidí k jejich fyzické likvidaci, zabijí i Emila což nezůstane nepotrestáno. Následné znelíbení u jejich mafiánských kumpánu vyvrcholí tím, že oba končí na dně moře. Ovšem tím Kim Ki-duk nekončí, zdánlivý happyend, když se oba hrdinové zachrání, se nečekaně zvrhne v tragédii...

Informace

Originální název: Yasaeng dongmul bohoguyeog
Režie: Ki-duk Kim
Hrají: Jae-hyeon Jo, Richard Bohringer, Denis Lavant, …
Žánr: Krimi / Drama
Celkový čas: 105 minut
Země: Jižní Korea
Rok: 1996
WWW: http://www.csfd.cz/film.php?top=1&id=36459

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek