Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Antelope

Antelope

Reflector

autor: horovic | 18. 10. 2007, 13:01:19 | návštěv: 4680 | reakcí: 1

Pohled zvenčí a pohled zevnitř, zpívám o tvých krásách a svých beznadějích, jsem noční skřivan a tma je těžká pro mou žízeň. Přitlač.

Protivně ležérní Contraction s několika opakovanými akordy a lo-fi utlumením, jako by jim ani ty dvě minuty nestály za nějakou změnu. Ale podobné kousky (Wandering Ghost, Concentration) jsou tou správnou krmí a předehrou k dalším songům, o poznání chytlavějším, voní po nezávislé melancholii a přestože jsou stále podivně repetitivní, zahřejou (Reflector, Mirroring). Právě tady čeká síla: budu hrát pořád dokola, pořád stejnej motiv, dokud nepochopíš, že věci se takhle dějou a refrén je jen vykouřenej pták.

Nejúspornější a pro mnohé asi nejspornější bude Concentration, znějící jako zkouška začínající androšácké kapely, a to i zvukově. Více než minutový zásek je syrový, úmorný a skřípavost zpěvu tu nabývá vrcholu. Aby se hned vzápětí vybarvila ve skvostné The Demon. Melodická hláska, naléhavý indie rockový špek, nohy se vám rozjedou, když zazní sborový vokál: „Demon Knows Where to Go.“

Garážovaná alternativa ranných El Guapo je moc komplikovaná a loňský Supersystem zas přesycenou variací na aktuální dance-punk. Ještě tak jejich debutová deska nebo Fake French od El Guapo, tam se to kříží neotřelou kvalitou, tam to blyští a krásně bolí. Personálně provázaní Antelope jsou nade všema – čisté, krystalické, jednoduché a přeci tolik rafinované. Žádné antilopí slabiny zčerstva trefené, spíš běh savanou, ten který lže o lehkosti a smrdí brzkou smrtí. Cítíte to chvění, všechno se děje právě teď, nikdy nebyl opravdovější okamžik, tak krátký a tak skutečný.

Až se dostanete přes smutný závoj, ze závoje bude kukla a z děr balaclavy polezou úderné metafory, zřetelně ucítíte, jak se těch pár tupých, stále se opakujících úderů jednotlivých skladeb zadírá do svalů, chvíli je to neúnosně stravující, pak zas vybuchnou obrazy na sítnici, naříznout žiletkou a přilít hypermangan. Když znovu uslyšíš Justin Jesus, už se nenadechneš, ten song se nadechne tebou. A když trojjediný zazpívá „A Synonym / An Antonym“, budeš vědět, že „pravda“ je jen slovo a že opravdové sdělení se do jednoho wordu neschová.

Necelá půlhodina, Reflector, který si mě postavil před sebe, svlíkl a rozsvítil zeď, ta byla zrcadlem a tetelivým vzduchem hořícího domu, čekám, až budeš mít odvahu pořádně se podívat. Not Dead Eye!

Informace

Žánr: indie rock
Nosič: CD
Celkový čas: 25:18
Rok: 2007
Vydavatel: Dischords Records
WWW: http://www.ant3lop3.com
Seznam skladeb:
  1. Reflector
  2. Dead Eye
  3. Contraction
  4. Mirroring
  5. Justin Jesus
  6. Wandering Ghost
  7. Flower
  8. Concentration
  9. The Demon
  10. Collective Dream

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
steph
30. 10. 2007, 14:58:59
Koncert na sedmičce to celý jen potvrdil...husí kůže na hlavě a zádech, zapomínáš na čas a svoje ego...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek