Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Flowers for Whores

Flowers for Whores

Equilibrium

autor: horovic | 12. 11. 2007, 11:41:53 | návštěv: 3966 | reakcí: 0

V pražských Flowers for Whores je něco průzračného, nevim, jako božský slzy v rozřezaným těle nebo prastará bolest po tom, co by mohlo bejt. Co bolí víc? Promarněný kytky nebo slepý stehna unavený děvky? Ach.

Šestipísňové Equilibrium je doposud nejdelší kus kapely, ale víte holky jak to je, na délce nezáleží. Flowers for Whores... Je to jako zaklínadlo. Nemůžu říct, že bych se shlížel v téhle metalové muzice, ale u nich je něco naléhavě tajemného, abych se vole nerozněžnil jako podělaná babka, nemůžu si pomoct, Flowers for Whores je další kapela, která mě přesvědčuje, že jsem metalista. Což je blbost, škatule jsou pro ty, co se hejbou a já sem panák v poli sám, jako opuštěnej bordel na konci města.

Celé to pramení ze zdánlivého rozporu: zatímco chrčivý vokál sahá po deathových manýrách (ale je osobitý a tvárný), muzika suverénně masakruje úhory punku, hardcoru a hlavně hard´n heavy. Chřestýšovitá basa a metající bubny ostřelujou speedmetalové riffy, tu měkčí, tu trash, zábavné, chytlavé a zasraně tvrdé. Hodně promyšlené a zároveň přirozené, netlačí na cirkuláru za každou cenu, klidně zpomalí a zhutní nebo přitlačí ke zdi trojšlapkou, jasně, je to metalkóre, má to koule, ale taky řadu nepřebytečných vyhrávek, co celek zlidšťujou.

A pak jsou tu ještě kytary, valivej tirák zvuku, co jede napříč kolonou, nemá žádné hrany ani švy, kytary jsou oblé, tekuté, pořád na to šahám, ale všude sou kryty, nebo se jen bojím sáhnout jazykem. Skvělé. Zařve de la Rocha, pak se rozbliká helovínovej riff, z boudy se utrhne satan a zakňučí kňour. Čekat není na co, tohle musím vidět.

Informace

Žánr: HC-metal
Nosič: MCD
Celkový čas: 20:57
Rok: 2007
Vydavatel: Damage Done Records
WWW: http://www.myspace.com/flowersforwhores
Seznam skladeb:
  1. I´m Holding On To The Coins
  2. Messenger´s Song
  3. Dust of the Past Choking the Present
  4. Live Together, Die Alone
  5. Head in the Clouds
  6. Once You´ve Gone Black, You Never Come Back

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek