Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Climatizado

Climatizado

Songs about God, Love And Bitches

autor: horovic | 5. 12. 2007, 17:46:02 | návštěv: 4243 | reakcí: 0

Chrámová hudba mrtvých bohů a živých obětí, tklivá relikvie svatých kurev a domácího násilí. Čekám na tvou lásku, zprzněná, čas je mý druhý jméno. Ublížená láska trvá nejdýl...

Do Morrisonovy kůže se navlík bezbožnej Pop, aby za oba činil pokání. A bez obav, přes pysky jdou horší sliny, každej může najít správný slova, každej se může udusit při modlitbě. Zpěv maluje kostelní obrázky, všude samej růženec kundy a něžný pohlazení pro drsný motorkáře v nevadský poušti, na semafory nehleděj, stejně tam močí suchá Jitka a zpívá o vylhaný laskavosti.

Climatizado jsem viděl před léty, tehdá když očarovávali zběsilou potrhlostí, šel jsem domů nadšený a zděšený, s potrhanou myslí, sám. Voda plyne, dokonce i ta spálená. Na hajzlíku jsem potkal fešáka s mouchama na vočích, prýštil mimo škebli a řikal: jo, to je už dávno pryč hochu, zapomeň na svoji operu vzpomínek, dnes hrajem jinak, s jinou grácií. A tak se i stalo. Epileptická zuřivost a neodhadnutelný zvrat tónů dostal jasný řád, Climatizado ustájené v pomalých písních o lásce zůstává nadále jedinečné. Hlavní důraz je na klávesách, ne po vzoru new wave punkerů, Climatizado jdou dál a klapky zní po religiozních varhanách, měchy se nadouvají a loď víry vyplouvá. Je naftová a nespěchá, tam kde se nestmívá, nemůže přijít kurvopění.

Svorníkem desky je sedmiminutová The Stretch Pants Ballad (Love for Sale), táhlý melancholický polom, kde bloudí andělská oslice a smrdí Waitsovy ležérní barové nedopalky, mistr Malásek přebral a hlavou tiká do futer, dveře jsou zavřené a hranice černého vigvamu nezřetelná. O to víc rozhodí následující Sorrow Is Better Than Joy (Die Alone), jistě že je zármutek lepší než radost, ve dvou umírají jen nenapravitelní romantici a seriály plné kapavkovitého kýče, garážový rock´n´roll žije a proto-punkeři honěj struny prudkou stranou, mám tě rád, bejby, ale přiznej že si děvka, říkej mi hadrovej panák bez ochrany, smutnej milovník světa.

Na přebalu desky svítí stydká růžová a na ní ještě stydlivější křížky, sedí tam rozcapená královna s cíčkem na rtu a po oku sleduje tvoji probuzenou touhu, vedle ní ukřižovaný, láska je jenom jedna, zato smrti jsou malé a velké, každej otec je něčí syn. A Climatizado, vyznavači věčnýho mrdu, čekají na tvůj postoj. Ach, Bože, je správně, že ty mlčíš a my zpíváme? Give Me All, Cause I´m Your Love!

Informace

Žánr: ballads noise rock´n´roll
Nosič: CD
Celkový čas: 27:04
Rok: 2007
Vydavatel: Arty Maniac Discs
WWW: http://www.climatizado.net
Seznam skladeb:
  1. Father in the Son
  2. White Stockings
  3. Little Love
  4. The Stretch Pants Ballad (Love for Sale)
  5. Sorrow Is Better Than Joy (Die Alone)
  6. Blues (Two Phone Mates)
  7. Give Me All, Cause I´m Your Love

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek