Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Akimbo

Akimbo

Navigating the Bronze

autor: horovic | 10. 01. 2008, 12:31:46 | návštěv: 5089 | reakcí: 8

Akimbo jsem objevil až s deskou Forging Steel and Laying Stone (2006) a ta mě rozkošně zvalchovala. Po roce je tu novej kmen a rovnou z doby bronzové, ukážou ti cestu rájem a jo, budeš křičet.

Úvodní You Can Smell the Honey je typická. I když pouze dvouminutová, nehodlá se vyvíjet očekávaně, vypadá to, že jim došel dech a najednou jakoby se do songu vložil jiný, propojí se, zmutujou, stojí tu nová stvůra, povědomá a přeci jiná.

Wizard Van Wizard je šamanský kus, napíná tě a čekáš, až to rozbalí úplně celý, vono to přijde vydrž, jako mašina, která nechce chytnout, ale cítíš namačkanej benzín, za moment to bude, jiskra vzplane a tvý tělo se rozstřelí do rožnutýho vesmíru, kterej je ještě pořád zbytečně moc velkej. Ten skvělý sabbathovský duch tam pořád je, ale více v pozadí, taky jsou tu psychedelický ozvěny šedesátkového rocku a klátivé poryvy noise. Mám chřestítka a stopuju rytmus.

Hutné zevlování kytar, zvonivé repetice a čekání na změnu, pak se vynoří rychlej riff a udělá ti díru pod nohama (Lungless). Náhlé zvraty, variace, valivé prodlévání a oktanový štěkot nářadí. Taky heavy balady s rozbitou melodií, záměrně klopýtavé, rozhrkané, pomalé i smutné, všechno je povoleno, hlavně žádné mrtvé schéma (Megatherium, Hiding In Paper).

Lze vést debatu o zvyku dát na konec alba nejdelší flák s pofidérní ambient-noise mezihrou. Stjerneborg je ovšem z těch dobrých konců, dlouhé a důkladné ohledávání, jako rituální vítání druhého slunce, povolaný smí nahlédnout do střev země. Dívám se pořádně a kreslím mapu tmy.

Informace

Žánr: stoner hybrid metal core
Nosič: CD
Celkový čas: 39:22
Rok: 2007
Vydavatel: Alternative Tentacles
WWW: http://www.livetocrush.com
Seznam skladeb:
  1. You Can Smell the Honey
  2. Wizard Van Wizard
  3. Dungeon Bastard
  4. Huge Muscles
  5. Roman Coins
  6. Lungless
  7. Megatherium
  8. Hiding in Paper
  9. The Curse of King David
  10. Stjerneborg

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 8
RadeK.K.
9. 12. 2008, 00:46:08
Tohle jsou Amíci, ale pozor na české Akimbo!!!!!

jekot
11. 01. 2008, 18:53:54
stavte se, já ti rád uroním něco ze šťávy věčného voňavého života... a přes prdel to půjde, to si piš!!!

maxim
11. 01. 2008, 15:30:08
Přijít na koncert umí každej lofofór, ty homoerektále, ale ukecat kosmos, aby uronil něco ze šťávy věčného života, to neni žádná prdel...Ale za tebou šel bych světa krajíc, přijedu a zaklepu ti na vrátnici, ty moje krásná čůzo!

jekot
11. 01. 2008, 15:13:59
raději už nic nepiš a příště přijď na koncert akimbo, vagíno ;-))) a žádný výmluvy jako minule!!!

maxim
11. 01. 2008, 09:20:23
...zkusim, zdar.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek