Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Shit And Shine

Shit And Shine

Cherry

autor: horovic | 20. 05. 2008, 08:04:34 | návštěv: 4963 | reakcí: 0

Hlubokotónoví srdcaři Shit And Shine táhnou na Prahu, atomový valník veze nebezpečný odpad světa, vytěžené záchvěvy zemskýho jádra. Lze se jim vyhnout? Zcela jistě ne v blízkosti strahovské Sedmičky 22.5., léta páně Další Konec Světa...

Je legrační sledovat charakteristiky téhle kapely, Shit And Shine jsou příliš vybočující a každá škatule jim sekne ocas ve chvíli, kdy tam už není. Chvíli noise rock nebo free noise, pak hardcore punk, taky barbarian rock a doom metal, ale též metal sludge a drone, dokonce „japrock fetishists“. Jistě, proč ne. „Underground experimental shit of any size“. Bez obav, je tu dostatečná míra stravitelnosti, humor a deviace veskrze estetické, masturbace směrem dovnitř, krása na dostřel.

Shit And Shine „není kapela, to je duševní stav“. Nebo: „hudební doprovod k vašemu kulturnímu zániku“. Podezřelé? Marketingový kult? Bohapusté přecenění dohasínajících hovnonošů? Nikdo není jedním, nikdo není vším. Ale Shit And Shine pronikají mnohým. Bránu vědomí hlídá tříhlavá saň: Boredoms, Lightning Bolt, Liars. Kmen, založený v Londýně, aktuálně tvoří basáci Craig Clouse a Lawrence Price (oba Todd) a bubeník Boris (Volt), ovšem jejich živá vystoupení jsou proslulá zapojením diváků do dalších perkusivních soustav. Šamani napřímení kosmickou cestou, rituální pochod do společného nitra, duše hudby, mystická zabíjačka.

Stupně zasvěcení namátkou: Cigarette Sequence představuje tápající mozek po detonaci. Omakáváš vlastní hluchotu, v dálce slyšíš zmatené, úpěnlivé hlasy a vzdálený buchar obecné bolesti. Kolem tebe jiskřivé zvuky krve, sršící hluková stěna, ta objímající. Cherry kumuluje noise do ohromného nákladu v přeplněných docích a Shockwave představuje zvrhlé, pářící se podpalubí, krátce a intenzivně, industriální kabaret. High Brooms je odrazem podvodního života, táhlé sónické volání dávných velryb a náhodná echa kytar s bicím rytmem, zabloudil.

A posledním ráhnem je dvacetiminutová The Rabbit Song. Králičí díra je každému jinak dlouhá, ale vede stejným nesměrem. Dramatická, očistná lázeň na hraně šílenství, mystické zasvěcení, dlouhý, neúnavný halucinogen, rytmus bicích, zemnící basa a noisové příšeří, kolem pobíhají svalnatí a hledají stehna země. Někdo umře a někdo se narodí, jde o tutéž bytost...

Klátím prvotní díru světa, hlubokou jámu neprozřetelnosti, špinavou kobku platónský jeskyně, jsem pohybem a čekám na rozbřesk. Am I a Nice Guy?

Informace

Žánr: tribal noise
Nosič: CD
Celkový čas: 74:15
Rok: 2008
Vydavatel: Riot Reason
WWW: http://www.myspace.com/itsriotseason
Seznam skladeb:
 1. Creepy Ballerina
 2. Am I a Nice Guy?
 3. Honestly Don´t
 4. Danielle
 5. Charm and Countercharm
 6. If You Knew Susie
 7. Flower Petal Sword
 8. Prize Winning
 9. Charlade
 10. Cigarette Sequence
 11. Cherry
 12. Shockwave
 13. High Brooms
 14. The Rabbit Song

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek