Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Lahar

Lahar

Oběti doby

autor: horovic | 29. 05. 2008, 11:55:26 | návštěv: 6208 | reakcí: 2

Když jsem dospěl do věku, kdy jinoch přechází v muže a očekává nějakou vážnější pohlavní chorobu, duchovní osvícení a kosmickou spirálu vlastní krve, potkal jsem Lahar. Trvalo, než jsem se popasoval s tou tučnou lávou, ale od té doby jsem postižen. A myslím, že tohle by nevyléčila ani doktorka FASTová...

Staré dobré časy Serious Music. Jsou zpátky a s nimi jejich následovníci. Lahar, sopečný bahnotok řinoucí se z bolivijské hory, teče stále rychleji, stojím na úpatí a nehýbám se, není kam. Pohltím a budu pohlcen. Nikomu se nic nestane, nerostné bohatství vytékající z díry země má optimální hustotu. Máš čisté ruce? Kde je polomrtvej savec, tam je i kondor.

Hej, bratře, pojď si to poslechnout, objevil sem neuvěřitelnou hoblovačku, todle nemůžou bejt lidi, tak rychlý údy nemá ani Stývn Sekal. Dívej vole, thrash, ale zběsilej, vyhoněný otáčky a motor ne a ne se zadřít. – Tohle je fastkóre, hošánku, líbezný hymny novodobejch metaláků s názorem, politikařej, a nesmrděj, kombinace nade vší pochybnosti. Jak říkaj: „Nové šance – nové klece“. Dej pozor na rychlý soudy.

Konečně kapela, která se s válem nedostane přes tři minuty, chvála peklu na nebesích. Krátké, úsečné riffy, místy téměř nezaznamenatelné, jindy pádící, bosá falanga. Samuel na pozici dávivého vypravěče kmitá od polohy srozumitelné (Nové šance) až k té samožerné (Atomová hrozba), aniž by jedna trpěla nedostatkem druhé. Bicí se vlastně neodlepujou od blán a kytara se nechává zaháknout basou, hardcorové podloží musí být hutné a řádně udusané, stejně ale utíká a větví se do divokých sól, metalové srdce zajásá (favoritem jsou Sběratelé kostí). Jak to začne, tak to skončí, smršť prosákne hlavou jako chemickej roztok a je po všem. Jen uvnitř to hlučí ozvěnou a zneklidněnou myšlenkou.

Další zvláštní předností jsou texty Lahar. Dřevní, primitivní záležitost. Ne školácká nebo hloupá, ale jednoduchá a přirozená, nehledané rýmy, pochybný rytmus, maximální sdělnost i opakování zásadního spíš než hledání dalších motivů. Žádné krátké slogany, dlouhé verše, které Samuel s přehledem zkrotí, nekonečný zásobník. Metafory se nekonají, je tu svět a osobní zodpovědnost, vůči sobě samému.

Ničivý proud bahnotoku. Ničivý a očistný.

Informace

Žánr: fastcore
Nosič: CD
Celkový čas: 24:17
Rok: 2008
Vydavatel: Damage Done Records
WWW: http://www.myspace.com/lahar-fastcore
Seznam skladeb:
 1. Intro
 2. Rozdíly jsou v nás
 3. Oběti doby
 4. Mosh pit
 5. Nové šance nové klece
 6. Sběratelé kostí
 7. Život tě naučí
 8. Pád
 9. Nejsme nic
 10. Atomová hrozba
 11. Přesvědčit sám sebe
 12. Nejsvatější ze svatých
 13. Ničivý proud bahnotoku

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
Jirka
13. 10. 2008, 11:23:00
Fast! Fast! Fast! Prostě palba. Kluci, díky!

kavron
14. 08. 2008, 16:19:39
skvelá doska!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek