Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

See You In Hell

See You In Hell

2003-2007

autor: maxim žitomir | 19. 11. 2008, 23:16:48 | návštěv: 5037 | reakcí: 0

See You in Hell se zrovna nešetří a tak sklízejí plody stromů. Minulý rok vydali album Útok (Insane Society Records, Phobia Records) a letos se strhla bouře zájmu z řad zahraničních punk labelů. Prostý výčet postačí: CD version on Too Circle from Japan, CDr version on Love From Hate from Philippines (incl. Market Your Self LP), CDr version on Defect Tapes from Belarus, Tape version on Pissed Off/Sukma from Malaysia, CDr version on Boling Point/Junk Cola from Macedonia (incl. Market Your Self LP). Tomuhle se říká celosvětový dosah?

Nadto se ozvali amerikánští Not Very Nice a v nákladu pětiset kusů vylisovali "2003 - 2007 discography CD". Placka je v kartonu na sedmipalec a na něm přebaly desek, o které se jedná ("Útok", "Umět se prodat", songs from split 7" w/M.G.P. and comp. Songs), uvnitř texty v angličtině, CD potištěno azbukou japanu. Smacznego.

Je to dobrá přehlídka starších songů, která by mohla vyhovovat všem, co žádnou nahrávku SYIH doma nemají. Baví mě, že jejich zhurta nakopané hardcore míří ke crustu, ale není tolik metalické, má punkrockový ksicht a sdělnost. Jejich muzika je složitější, tři akordy jim nestačí a jak jsou vyhraní dokazujou časté instrumentální vyhrávky uvnitř songů. Rychlé hardcore, tvrdé riffy a výběhy kytary, důraz na rytmické podloží. Není náhodou, že výběr uzavírají covery Kritické situace a Radegastu.

Jedinečnost SYIH je v jejich textové potenci. Angažované texty jsou srozumitelné, ale ne primitivní, brojivé i přemýšlivé. Trefují společenská témata, ale nejčastěji jim není zatěžko namířit prst proti sobě, jak říkají Zubři. Psané slovo tak má zajímavý, intimní nádech, sebereflexe vrhaná ven, znejisťuje mou existenci, žádá opodstatnění a nutí k úvaze, co je osobní problém a co všechno se mě týká. Prvoplánově vyzývavý song Útok je opakem, zato je přesvědčivý a taky nabízí nečekaný obraz: „pod dlažbou ulice skrývá se pláž“ (narážka na revoluční snahu situacionistů o propojení umění a revoluce). A vedle toho zaslechneme bezútěšné, zdánlivě rezignující dvojverší: „Jen další den / co nikomu nechyběl“.

Čtyřiadvacet válů je pořádná porce, ovšem SYIH nepřekračují v jejich stavbě tři minuty. Neznamená to, že by jim stačil základní rytmus a pár kudrnek, ani že texty jsou tím hlavním, na co bychom se měli soustředit. Hudba není nádavkem a na krátké ploše předkládají dost nápadů a změn. V tomto ohledu u mě vítězí Nepřítel. Ale jenom tady: nepřítel totiž není variací přítele.Deska je k dostání za bratru 120kč na mejlu: orba@seznam.cz

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hc-punk
Nosič: CD
Celkový čas: 51:39
Rok: 2008
Vydavatel: Not Very Nice Records
WWW: http://www.seeyouinhell.cz
Seznam skladeb:
 1. Dny
 2. Lovná zvěř
 3. Útok
 4. Jen mrtvý deh
 5. Bod zlomu
 6. Noční můry
 7. Bezmocnost
 8. Pohřeb zaživa
 9. Kupředu
 10. Stroje se přibližují
 11. Dealeři
 12. Monumenty
 13. Bez tváře
 14. Lodě
 15. Architektura totality
 16. Nepřítel
 17. Betonová džungle
 18. Umět se prodat
 19. Snad zítra
 20. Sběratelé jizev
 21. Hesla a slogany
 22. Minuta ticha
 23. Civilizace? (Kritická situace)
 24. Pověz žes tam nebyl/Vlajka (Radegast)

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek