Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

The Autumnist

The Autumnist

st

autor: horovic | 27. 01. 2009, 07:02:33 | návštěv: 5355 | reakcí: 4

The Autumnist není nový slovenský spolek elektronických nadšenců, to jen dlouho slibný Abuse frontmana Vlada Ďurajka nenašel sílu nebo důvod pokračovat a tak obul novou tvář a obklopil se (staro)novými těly s (očekávatelnou) paletou nástrojů (elektronika, bicí, baskytara, kytara, gramofon, trubka, vjing). Falešný kambek?

Snad že působí o něco veseleji nebo není na úvod tolik potemnělá, jen tajemná, March of the Leaves, nemastný neslaný první tři minuty, aby se najednou rozvinula. Do zákrut a ohebných monočlánků, které znáte a jsou vám častou krmí, ale přeci jen mají barvy a rytmus, co provádí. Jenže pak přijde Velvet Incident a jste o level výš. A nic na tom nezmění otřepaná francouzská harmonika. Poklidný nu-jazz-breakbeat plyne jako živá voda, nafta hustá po oktanech a krevních destičkách, přidávají se nástroje a odcházejí, syntezátor a kytara, stoupáme k vrcholu a nemáš čas dívat se dolů, s horou tepu současně.

A vrchol přichází s příznačně nazvanou kladinou – Too Human. Vyjetá fucking party, kde se stane všechno, co sis kdy nepřál, Lynch smontovaný s nejhoršim ksichtem tvý matky. Opojení na hraně noci, psychedelický stroboskop živený basovým beatem, až se půjdu osprchovat smrtí, chci aby žena mých srdcí měla tenhle ručník. Čekám a jsem pozorný. Zvíře se holedbá potravinovým řetězcem, člověk je pamrd určený k myšlence. Tady je mezera a spousta pudů. Nic, co bys vymyslel, blikající tma.

A další slibné názvy nezklamou. The Heist s neveselým echem depešáckých nových vln, Vibrant Mountain s východním příslibem, kdy stoupat je tak sladké, acid-d´n´b The Novelist nebo závěrečná triphopová A Beautiful Creation. Nejvíc mě na tom baví, že všechny ty skladby si přímo říkaj o živý hraní, navíc Abuse s tím neměli problém, propojení nástrojů a elektroniky na vysoký úrovni. Elektronický nu-jazz s mnoha přesahy, songy se nabízejí k rozjetí do daleka a jamování na parníku, těším se jak malá.

Po dlouhém čekání na Abuse, které se neuskutečnilo, se stal ten nečastý případ, že deska předčí očekávání, byť pod jinou hlavičkou. A nejde jen o to, že na první poslech nejpřitažlivější song The Shore s vokálem Tracy Miller vám připomene, že jste tančívali ztripovaní jak živej semafor a všechno byl roztahanej vesmír šitej na míru jednotlivých pohybů. Při podrobnějším poslechu začnete rozeznávat stovky drobných elektronických částic, který pulzujou v tom závratnym organismu tak samozřejmě, jako když si hrábneš do klína. Na sklonku roku, jedna z desek nej.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: electronic
Nosič: CD
Celkový čas: 42:27
Rok: 2008
Vydavatel: Deadred Records / Starcastic
WWW: http://theautumnist.blogspot.com
Seznam skladeb:
  1. march of the leaves
  2. the velvet incident
  3. hotel
  4. the shore
  5. too human
  6. the heist
  7. vibrant mountain
  8. the novelist
  9. a beautiful creation

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 4
maxim
12. 02. 2009, 09:31:49
jaj, sori

aut
10. 02. 2009, 21:00:08
tracklist nejako nesedi, take songy som nikdy nezlozil :)

th / DR*
9. 02. 2009, 20:45:07
Ahoj. Autumnist vysiel oficialne az 15.1.2009, na sklonku roku iba 111 ks limitovanej serie ako pre-sale :)Inak diky za poctivu recenziu, konecne niekto kto iba neocmaral fakty z tlacovky, ale vypocul a farbisto popisal ;)

bugata
27. 01. 2009, 07:43:00
jj

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek