Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Napszyklat

Napszyklat

Brudne zwierzaki

autor: maxim ho | 23. 02. 2009, 08:43:28 | návštěv: 3989 | reakcí: 0

V sestavě Asman (zpěv), Charles (bicí, scratch), Male JuJu (kytara), Piernik (vokály, samply) a Grzybek aka Wuj Laszlo (sound engineer) před námi rozvíjí neurotickou elektroniku, přípomínající sice naše WWW, ale u Poláků schází klaustrofobický efekt. Ze všech tracků je znát, že NP dbají o podklady a muziku daleko více, než je u ukafraných hip-hoperů zvykem. Pracují se zvukovou masou a odlívaj šrapnelovou mlhu, povinné složky jako scratch, rap a jednoduchá rytmika ve velmi omezené míře.

Vedle vydatné, mnohorozměrné a předimenzované elektroniky i neelektrických samplů (zvuk dřev bouchajících o sebe) je tu vokál, dobře, klidně řekněme rap: žádná macho gestikulace a egomania masturbatoric v tónině prachy, řetězy a nigga vibrators. Ostré a rytmické frázování, místy zdvojené a často deformované tlampačem bývá schováno za hustou industriální clonou. NP dělají takovou horu muziky, že hlas je jen jedním z nástrojů, nevede, nekáže. Nadžánrový, progresivní kvér.

Kytary a živé bicí oceníte hlavně na koncertě, dávají tomu i vizuální ráz, na desce je pozoruhodnější hutná elektronika často noisového a industriálního charakteru, stěny se staví kolem jako binární zdi ve hračkárně Wachovských, obepínají teple, téměř lidsky. Průmyslová šeď a agresivní soustruh jsou důsledně rozmělňované dalšími elementy, aniž by ztratili svůj důraz a neživot stroje.

Zatímco Intrus spíše napoví a naznačí, kam až jsou schopni zajít a jak skloubit chytlavou melodii s experimentem, Przydawaj sie je výbušná směs výše uvedeného, stejně jako Czek 23 a Tabula. Mezi nimi je jedna mezihra, která nestojí za řeč (Moje zycie w twoich rekach, funguje spíš jako intro k poslednímu tracku) a song Plenum. Ten by měl šanci zabodovat v komerčních hitparádách, má takový ten staromilský, pákistánsko-anglický nápřah, ale zní jako naše melta vařená na 100C. Plenum je spojnicí mezi jejich stejnojmennou první deskou a aktuální „špinavou zvěří“. A je dobře, že jsou dál.

NP založili label, pojmenovaný podle řeky svého rodiště Dzieci Świny (Świna je řeka, vlévající se do Baltu) a tam vydávají Brudne zwierzaki. Mohli bychom vést metaforu o řece hudby, která míří do moře, nebo o tom, jak moře teče zpátky. Lepší je vidět NP naživo. Už jste zažili freejazový industriál-rap-noisový odstřel? Kadil jsem ropovod a nikdy mi nebylo lépe.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: industrial-rap-noise
Nosič: CD
Celkový čas: 21:37
Rok: 2008
Vydavatel: Dzieci Świny
WWW: http://www.dzieciswiny.pl
Seznam skladeb:

 

  1. Intrus
  2. Przydawaj sie
  3. Plenuum
  4. Czej 23
  5. Moje zycie w twoich rekach
  6. Tabula

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek