Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Sin Fang Bous

Sin Fang Bous

Clangour

autor: Loomer | 27. 04. 2009, 08:12:41 | návštěv: 2360 | reakcí: 1

Islandští Seabear i odrodilec Sindri Mári Sigfússon alias Sin Fang Bous, obojí folk-pop s přívlastkem, severní svahy.

Krom „indie“ přidává Sin Fang Bous víc „dream“, „introvert“ jen trochu - tomu se vyhýbá už první Advent in ives garden dost „múmovskou“ elektronikou, i když to stojí na akustice, kytara, pravá strana klavíru, smyčce, padá to. Múm, přesněji jejich poslední album „Go go smear the poison ivy“, je v Clangour rozlezlejší, rozhodně se dá mluvit i o folku s ekologickou stopou Animal Collective, hlavně včetně Panda Bear, kvůli zauzlovaným vokálům i těm tzv. upozaděným, a víc psajkedelik oparu, což je hlavní rozdíl oproti Seabear. Sixtís ekzém kolemakolem.

Tuhle tvarovatelnou „písničkovou“ strukturu ruší třeba pohádkovým výřezem v Sunken Ship, večerníčková melodie, není nad teplé lidské slovo. Doplněno honkytonkovým klavírním koncem, to scházelo, vrchovatá míra, slušná řádka a pořád je kam vybočovat. Hned další Melt down the knives coby indie rockový úkrok, pak byrokratické kolečko zpět k různě-folkové jistotě – Clangour and flutes. Dudy můžou připomenout aktuálně třeba Fever Ray a fuyaru nebo co to, tím asociace nekončí, rozmanitost možná sráží v tom, že zprvu lehce brání„ucelenému dojmu,“ z desky, ale kdo ho potřebuje. Přispěje i minimal beat a xylofon, bez něho by taky skoro nikde nebylo veseloamilo. Stejně tak pískání. Oboje v předposlední Poirot, v jejím závěru se díky tomu dostaví dojem reklamního hitu, nic ve zlém. Že tohle umí, předvedli už Seabear. Snad všechny prvky se sejdou na konci v Lies, v dobrém.

Toy toy toy toy, sun sun sun, freak freak, barevný plnovous, ten padouch, a jarní atmosféra pěstěná i planá. Milá povinnost, sezonní menu.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: folktronika
Nosič: CD
Celkový čas: 43:31
Rok: 2009
Vydavatel: Morr Music
WWW: http://www.myspace.com/sinfangbous
Seznam skladeb:

Advent In Ives Garden
The Jubilee Choruses
Catch The Light
Sinkership
Melt Down The Knives
Clangour And Flutes
We Belong
Carry Me Up To Smell Pine
A Fire To Sleep In
Fa Fa Fa
Poi Rot
Lies

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
bro
27. 04. 2009, 14:46:54
seizure smooth

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek