Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Edie Sedgwick

Edie Sedgwick

Things Are Getting Sinister And Sinisterer

autor: cecil cobalt | 6. 05. 2009, 07:14:38 | návštěv: 3126 | reakcí: 0

Vydat jen vinyl a k tomu bonusový datový tok mp3, to záleží. Pozornej se začne zajímat a pokud je zároveň blázen do asfaltu, bude ho chtít. Ten druhej sere na špagát a nečekaný věci sou mimo jeho obzor. Tuzemští Anyway to budou mít těžké, protože v tunajším voteru se cvoci do desek počítaj na ruce. Jenže Justin Moyer aka Edie Sedgwick je profláklejší floutek a jeho přechozí kapely El Guapo nebo Supersystem si získaly nemalé renomé. 

Těžko ho ale najdete na internetu, protože je schovanej za warholovskou modelku a famfatální číču, o který už byl dokonce natočenej biják. Piják.

Vyloženě protivná je mi skladba Anthony Perkins, i když vám nedá spát „rukodělnost“ práce, koncept DIYkurvavole, řikám: všechno si nahraju sám a pak ti ukážu, jak se staví vzdušný všechno. Taky že to vidim, šmakuje to po rajcovní kuchyni a danceflóru a i když u některých songů vzpomenete Antelope (ODB) a čekáte na kytaru, nakonec vám vůbec nechybí. Rytmus různých perkusí, basa a zvuky mašin, syntezátorů, nepohrdnu ničím, co neskučí přehnaným tichem (v produkci Ian MacKaye). 
Jenže musíte mít zajímavej a suverénně potrhlej hlas jako Justin, aby z těchle kompozic nezůstala půl. Pak si klidně může dát ženský jméno, nalíčit si neholenej ksicht a všechny songy nazvat podle holyvůdskejch herců a nebude vypadat jako trapácká parodie na glam pop. Už z formace Supersystem bylo jasné, že Moyer má taneční muziku v žilách a Edie Sedgwick stojí právě někde mezi toudle rozbitou formací a zatím posledními Antelope.

Můžu se v tom babrat ještě víc a namalovat na jedné straně Chicks on Speed a na té druhé LCD Soundsystem, bestiálně hravé dětství původní ve své naivitě proti trancové lajně kulemorfního parketu. 
Konečně zajímavej roub na hnilou dance-punkovou větev, serte na melodie, které mají daleko k podbízivému, chutnejte zvuk, Moyer přidává daleko více bordelu, než by musel a co mu zabrání roztáhnout nohy mainstreamu, ne každej má rád v zadku flitrovou hůl mejnštrýtu, zařehtej jako kůň. Pamatujete, jaký to bylo, když ste slyšeli první track The Rapture? Edie Sedgwick je dále. Tak i onak. Omak.
Dischord? Dismord.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: dance-punk
Nosič: LP / mp3 download
Celkový čas: 33:54
Rok: 2008
Vydavatel: Dischord
WWW: http://www.ediesedgwick.biz
Seznam skladeb:

Sissy Spacek
Mary-Kate Olsen
Angelina Jolie
Anthony Perkins
March of the Penguins
Bambi_G.W. Bush
ODB
Red Dawn
Rob Lowe
Edie Sedgwick II

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek