Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Auxes

Auxes

Sunshine

autor: cyril kosak | 7. 05. 2009, 07:36:47 | návštěv: 3875 | reakcí: 0

Lovitt records, to je jako když řekneš Maserati, nemyslím káru, ani tu post-rockovou formuli, myslím jako symbol kvality a lesk pěstěný blondýny, co má IQ 166, ale nedá ti to znát, protože některý svaly maj vachrlatýho jeřábníka a jeho nemoc není v ničím zájmu, že. Nemám rád automobilové metafory, ale tušení všeobecného zmaru je lákavé. Dave Laney jezdí rychle i pomalu...

Čím začít? Jmény? To je jako na střelnici, Dave Laney zakládal Milemarker i Challenger, a v Praze vystoupí s Auxes i Challenger, propojení hráči, byť album Sunshine si nahrál skoro sám (všechny nástroje, místy zpěv). To znamená, že Heather McEntire (Bellafea) přispívá vokálem, stejně jako Ben Davis (ex-Sleepytime Trio, Milemarker) a Tara Grayson s Pete Wagnerem, kteří spolupracovali i na poslední desce Milemarker „Ominosity“. Z toho vyplývá: když Laney tlačí na pilu, tak připomíná Isaac Brocka, z druhý strany něžnej skoro Geldof bejby lítostivej. Ben Davis češe hlas jako Tom Waits, kterýmu uzdravili hlasivky, všechno se to vznáší na nadýchaném obláčku tu křehkého indie rocku, tu ozdravné jízdy přítlačného tělesa Challenger. 

Prej: když sem zůstal samotnej, tak sem začal dělat songy a najednou se dívám a všechno sem si nahrál sám. No směju krev, tak se věci přiházej, když máš zaděláno v hlavě i v těle, jestli Sunshine měla být nějaká neo či post-folková sbírka, nakonec tu leží plnotučná a barevná indie rocková deska, kterou si užijou všichni fandové měkčích věcí na Lovitt, od Challenger dál. 
K folku a rockovému písničkářství. Burning Brighter a The Things Lovers Do, řekneš nejsilnější tracky alba a třeba i jo, stejně tak bluesová Sunshine a vděčná Radio!Radio!, ale pak se to láme a od Cold Day in Hell zpomaluje, mezihry, těžší a špinavější kusy, co nemají takový tah. Neříkám, že stojí za kulový, jen se tlumí ve výrazu i chytlavosti (výjimkou Brother). A závěrečná Hometowns je funny pozdravnej flower chorus všech hostujících vokalistů, svítí slunce a vždycky může být hůř. 

Osobně vítám, že místo komorní sólovky je na světě další rocková pecka a jestli jsou desky, který si říkaj o živý provedení a podsouvaj ti dojem, že to bude kyprej nápek emocí a rokenrolový radosti, klidně sundám deštník. Protože není pochyb.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie rock
Nosič: CD
Celkový čas: 34:54
Rok: 2008
Vydavatel: Lovitt
WWW: http://www.myspace.com/auxes
Seznam skladeb:

Burning Brighter
The Things Lovers Do
Sunshine
Instrumental
Radio! Radio!
Long Way From Home
Cold Day in Hell
Greeting Card Perfume
A Man And A Sheep And A Cat
Happy Days
Lookalive
Brother
Hometowns

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek