Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Veena

Veena

Behind Sonic Glances

autor: maxim | 4. 06. 2009, 07:28:02 | návštěv: 4714 | reakcí: 1

Absent Hours jsou zatím domovinou dvěma písničkářům (selFbrush a Lopsided) a dvěma kapelám (Please the Trees a čerstvě Veena). A Veena byl původně „rodinný podnik", složený  z Please the Trees, Boycotlettes a někdejších Ladies Swim (skončili 2007). Hudební tvar „nové" kapely nehledejte na průsečíku zmíněného, ani ve škatulce „post-hardcore", do které se (ironicky?) zasouvají. Ostatně mastering dělal Dušan Vozáry, jeden z mála čehonů, co dělali na začátku devadesátek světovou elektroniku (viz. Déva), toliko nápověda.

Muzika se sice pohybuje někde mezi indie-rockem, zvonivým shoegaze popem i post-punkem, ale interpretovat ji můžete jedině skrze ženský vokál (Veronika), který je u nás nezaměnitelný. Přirozeně lavíruje mezi Kate Bush a PJ Harvey (Little lapse), podle intenzity a charakteru songu, mnohdy se ocitnete v trip-hopových vodách a barva připomene Beth Gibbons (Long temps), aniž byste byli vydíráni trapnou imitací.

Vydatný, hustě aranžovaný bristol-pop je živený ranými The Cure, krajina se zdála stejná, ale zdání klame a zklamání se nedostaví. Zašpiněné snění v poryvech nemocné duše, zdraví se týká ministerstva moci, člověk se potýká s vlastním tělem. Nervní chvění nástrojů žadoní po explozi a sonická radost se nutně dostavuje. Začarovaný kruh je elipsa.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie pop
Nosič: EP
Celkový čas: 18:08
Rok: 2009
Vydavatel: Absent Hours
WWW: http://www.bandzone.cz/veena
Seznam skladeb:
  1. Gasteiz
  2. Little Lapse
  3. Long Temps
  4. We'll Never Get To Know

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
fake na druhou
4. 06. 2009, 15:14:51
more

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek