Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Fashoda Crisis

Fashoda Crisis

Mischief of One Kind And Another

autor: cecil cobalt | 22. 07. 2009, 14:09:18 | návštěv: 2604 | reakcí: 0

Essex neznamená internetovej šuk, ale místo kreativního vákua (sic!), odkud pocházej Fashoda Crisis (Fashoda Crisis je historický termín pro „diplomatický konflikt" zvaný též Fashoda Incident - za tímhle eufemistickým označením bude asi spousta krve a koloniální nenažranosti, šlo o střet mezi UK a Francií o polnosti v Africe). Politizovaná lyrika post-hardcorového střihu, jedinečná letní lahůdka, debutová deska.

Mischief of One Kind And Another. Kdybych řek, že jde o alternativní rock, tak by to bylo jednak dost vágní, jednak u nás takových kapel moc není. Ne takových, co by koketovaly s odkazem Fugazi. No, Fugazi. Jo - Fugazi nalakovaní šelakem a výjezdy a la velkej tlustej černej Frank. Zbystřili jste? Taky do toho zakomponujte velšské rozervance Mclusky a je tu kapela, kterou by chtěl každej. Aspoň vidět.

Ostrý, uječeně melodický post-punk, který je zároveň taneční, nasraný, vtipný i něžný. Teda pokud vám dělá dobře brnkání na temnější strunu a v moshi potřebujete ukrákanej závan smrti, který má daleko k romantickému hábitu, to spíš potřebuje vystřelit směrem future of the left. Riffy jsou chytlavý a taky hlučný a špinavý a není jich na pětadvacetiminutové desce zrovna málo, klasická rocková trojčlenka, které nic neschází.

Deska vrcholí nejdelším trackem Like a normal person, který je kombinací repetitivně struhadlového noise rocku a fugaziovských veličin. Sází na několikerou gradaci jak skladební, tak vokální a funguje to perfektně. Ale většina zahraničních ohlasů se shoduje v tom, že songem numero uno je If charlie simpson ruled the world, lavírující mezi hysterickou variací na rockový noise a melodickými skluzavkami. Fakáč směrem k Pixies, obdivný i umíněný.

Skladby se pohybujou v celkem odhadnutelných schématech, ale tohle je jedna ze skupin, kde na to serete. Krev se zrychluje podle gradovaných figur a hrozit je tak snadné. Můžete si to zkusit v Praze nebo Hradci. Můžete se taky zeptat: co tím chtěl bůh doboha říct? Moremonkeythanmanman.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-hardcore
Nosič: mp3
Celkový čas: 24:23
Rok: 2009
Vydavatel: DIY
WWW: http://www.fashoda-crisis.com
Seznam skladeb:
  1. What god meant to say
  2. If charlie simpson ruled the world
  3. Martin luther king zombie
  4. Land of the s.o.p.
  5. Fidel
  6. Moremonkeymanman
  7. Like a normal person

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek