Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Modern Crimes

Modern Crimes

st

autor: ctirad coma | 12. 08. 2009, 07:21:19 | návštěv: 2848 | reakcí: 0

Když se na začátku tisíciletí dají dohromady A Perfect Murder a o čtyři roky později vydají desku Unbroken na populárním labelu Victory, vypadá to na slibnou kariéru. Jenže ještě téhož goda si balí švestky  kytarista Carl Bouchard a bicmen Yan Chaussé, aby dali vzniknout ostřejším Modern Crimes. I když Victory pro mě není zrovna synonymem pozoruhodných kapel, A Perfect Murder si do dnešních dnů drží poměrně dobrý standart a proti těžkotonážnějším počátkům produkujou líbivý, ale i nápaditý thrash metal, který neurazí, místy nečekaně osvěží. Modern Crimes jsou o level šíře, thrash jim nestačí.

Od headbangu k moshpitu? Třeba. Modern Crimes hrnou nařvaný hc-punk s thrashovými elementy, rádi střednětempý kolovrátek, který vzápětí mísí s poddajnými metalickými riffy, na téhle lajně pendlujou tam a zpátky a patří to k sobě jako přeslička s plavuní (Condemned to fall). Občas vrhnou do placu uštěkanější vál (Life i take) s překříženým vokálem (jedna šňůra, dvojí hrdlo), který k oběma polohám přidává ještě něco crossoverového šmaku All Boro Kings. Nestydí se zjemnit (What´s going on?) ani za cenu takřka zpívaného vokálu, pop-punková tiráda nehrozí, uteče.

V thrashové řežbě I´m sorry se i vokálně dostávají někam do backgroundu Metallicy, jsou tam nadržený roštěnky a maj nášivky na bobrech, ale pořád je tam více nažratejch bedňáků, na který působí baladický melodie jako depilační kuřba. Proti klasikům Municipal Waste jsou hravější a vláčnější, zvuk charakteristický pro Damage Done Records (i když tohle je „jen" evropský lis v koprodukci): mazlavý a motorový, vydatný jako mateřský mlíko, ten co oblíká do houně. Heavy metal rozkopaný punkem, formální jistota a sebevědomé ruce si otevřou každé dveře.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: hc-trash-punk
Nosič: CD
Celkový čas: 30:06
Rok: 2008
Vydavatel: Misfortune Records / Damage Done Records
WWW: http://www.myspace.com/moderncrimes
Seznam skladeb:
  1. Carry on
  2. The kids don´t play anymore
  3. Condemned to fail
  4. Life i take
  5. What´s going on?
  6. Slipped
  7. Class of 98´
  8. Live through me
  9. I´m sorry
  10. Relentless

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek