Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Helios

Helios

Ceasura

autor: Loomer | 29. 09. 2009, 10:16:53 | návštěv: 3393 | reakcí: 0

Jak hluboko lze klesnout ve světě, v kterém hrají ve výtazích Boards of Canada? Jsem ochotný si přivstat na Panorama, stejně sleduju jenom četedvě. Kolik tónů jde uhodnout dopředu? Helios klade na novém albu Caesura mnoho otázek, nebo jich spíš jen pár opakuje, na žádnou neodpoví, cíl gradací a nálad je za obzorem, téma nad ním, v sedmdesátých by se tomu dala nálepka Koncepční album a vysvětlení by bylo na světě. Bez určení je to nekonečný seriál, soap operní pop, jakmile dojde k něčemu odlišnému, nedej bože zneklidňujícímu, scéna skončí, věta zůstává nedokončena, pozornost se přesouvá jinam, břemeno přepíšu na vás. Come with nothings... Kolik smyčců se vleze do kláves Yamaha a kolik jich obsáhne laptop? I can feel it, Dave...

Pro album typická rádoby pestrá drobnokresba, jako ve Fourteen drawings (oslí můstek, jo) tvoří dojem dohromady splácané plastelíny různých barev. The red truth, všechny zrzky jsou přírodní blondýny, kytary se šprajcnou do beatu a nejdou ven, ač na Mountain of ice, hraje se za každého počasí. Občas to neznatelně zaskřípe, třeba v Backlight, jinak má deska ale příliš ostrý obraz a čistý zvuk, hlavně tohle tady asi nehraje, zastřenější produkce by snad částečně odstranila chuťový ocas supermarketové kulisy. Ruce na uši a zpět, to může být možné vzrušení, samotná Caesura ho moc nenabízí. Nechce?

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: ambient / post-rock
Nosič: CD
Celkový čas: 49:11
Rok: 2008
Vydavatel: Type Recordings / Starcastic
WWW: http://www.myspace.com/thesadepicurean
Seznam skladeb:
  1. Hope Valley Hill
  2. Come With Nothings
  3. Glimpse
  4. Fourteen Drawings
  5. Backlight
  6. The Red Truth
  7. A Mountain Of Ice
  8. Mima
  9. Shoulder To Hand
  10. Hollie

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek