Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Ulme

Ulme

Tropic of Taurus

autor: cyril kosak | 30. 09. 2009, 08:09:38 | návštěv: 2601 | reakcí: 0

Cit pro středněrychlou bustrovanou kytaru a heavy riffy zůstává, sabbath stoner zní pořád když ne svěže, tak hlasitě a přesvědčivě. Takže Ulme sice drhnou noise kytarovou herku starým elektrickým kartáčem a  pakoně to hrozně bolí, ale zároveň jim pořád hážou melodický vnadidla a otep riffů, Kyuss.
Jak už naznačilo ípko, Ulme se neštítí  post-grungových nálad a vokálních oblouků, proti kterým sází uječeného skoropsa. To, co vycházelo na jedničku, je tady rozvedeno do delší stopáže a téměř art rockových sfér (Light in the trees). Prdel sedí na hrnci pevně, jen s délkou songů bych polemizoval. Jistě, ani starší vál Space: 1999 se nespokojil s málem (přes 12 minut), ale tady je ta „skladatelská přesvědčivost" rozlita takřka do všech položek.

Úvod ještě hrozí Unsane pa německi a ve třech minutách předvedou několik moc zajímavých a nečekaných pasáží (Rubber p., Sisyphus, crack the stone). A pak se začnou rozlévat a melodičtět, aniž by ti to depilovalo chámovody. Trojka My heart stops beating je rozklížená fešáckým a proti tomu divokým vokálem, grunge napadený zvířecím hardcore. Pak nastává klidnění a střed desky ovládají skladby dotýkající se pouštních relikvií Queens of the stone age, ovšem s hrubým zvukem, přízemním feelingem a psychedelickým ocasem.
Pátý track je příliš malej dráp, a i když se snaží dohnat počáteční přítlak a řve ozlomkrk, je z toho jen zdlouhavá tahanice. Orpheus přidává šmak Soundgarden, ale nasraný štěkot zůstává a hrozí rutinou, Girl of the sea se dá sice nazvat kvílivou baladou, ale ukazuje k post-rockovým kládám, byť krvavějšího ražení. Tropic of taurus hnízdí  v rockových žalozpěvech (Light in the trees nebo Phoenix awakens) a baladě bez přívlastků, která už nebolí (Saviour). Pláčeš? Asi vytáhnu bič.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-emo-grunge
Nosič: CD
Celkový čas: 56:37
Rok: 2009
Vydavatel: Nois-O-Lution
WWW: http://www.ulmemusic.com
Seznam skladeb:
 1. Rubber P.
 2. Sisyphus,Crack The Stone!
 3. My Heart Stops Beating(When Yours Is Near)
 4. The Web
 5. Little Spark
 6. Orpheus
 7. Girl Of The Sea
 8. Jewels
 9. Light In The Trees
 10. Phoenix Awakens
 11. Saviour

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek