Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Kayo Dot

Kayo Dot

Blue Lambency Downward

autor: trenT | 1. 10. 2009, 07:19:54 | návštěv: 2963 | reakcí: 1

Experiment pro neexperiment, onanii si strč za klobouk. Kayo Dot, neohrožená avantgardní stvůra přichází s Blue Lambency Downward, nahrávkou vyvrženou z neprobádaných zákoutí radostného vnímání nehranic. Miliardy tónů tvořící mozaiky z mozaik, po patosu ani stopy. Otevřený kruh...

Aranže pekelného avant-jazzu se nechávaj požírat hubou ambientních monster, které nechtějí, abys usínal s prstem v držce. Chtějí rozprášit ten kurevský žár, to nepěkno, který budeš hltat. Disharmonie jako přidušená zběsilost v srdci.

Mozek tohohle souboru Toby Driver ví, koho k sobě. Sám by totiž stěží dal dohromady takové dílo zkázy. Aranže bodavé i hřejivé, vždy účelně precizní. Všemožné trubky, housle, klávesy a kytary, to vše v rukou zkušených maniaků, ať už spoluhráčů Lese Claypoola, Boris, Earth, hostů Gregor Samsa, a podobně. Silný celek, hodně silný.

Zničehonic se vynořující nadpozemské pasáže není to jediné, co tě hned upoutá. Je tady i hlas. Hlas čarující s melodiemi, které jsou naléhavě tranzující. Občas možná jako Tim Buckley. Celkově mě potom napadaj King Crimson, Talk Talk, ale to jen tak pro mírnější zasvěcení...  Nic, co bys chtěl poslouchat cestou pro svoje výsledky HIV testu, to se ví...

Nakonec ani nevypíchnu žádnou songu, při poslechu jsem vůbec nevěděl, v které části alba se nacházím. Řekl bych tomu dobrovolné ztracení se v čase, možná pohlcení mnoha momenty. U Hydrahead žabaři nevydávaj, takže vole do toho.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: progressive rock
Nosič: CD
Celkový čas: 43:24
Rok: 2008
Vydavatel: Hydrahead
WWW: http://www.kayodot.net/
Seznam skladeb:
  1. Blue Lambency Downward
  2. Clelia Walking
  3. Right Hand is the One I Want
  4. The Sow Submits
  5. The Awkward Wind Wheel
  6. The Useless Ladder
  7. Symmetrical Arizona

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
sipiš
13. 10. 2009, 21:47:23
sešly se mi při čtení dvě sliny, a to jsem zrovna dojedl špagáty, takže se po tom jdu poohlédnout

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek