Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Health

Health

Get Color

autor: horovic | 8. 10. 2009, 07:56:19 | návštěv: 3805 | reakcí: 2

Když začnete svý randevů s Health remixovou deskou Health//DISCO, přijde vám docela normální, že vydali splitko s Crystal Castles. Naopak po zkušenosti s dlouhým eponymem vám to připadne nemírně schizofrenní a taková je i jejich fúze elektroniky, noisu a rocku. Na jedné straně mimořádně poetické názvy písní, skoro jako když vije plachá dívka kvítí: in heat, nice girls, before tigers, we are water, in violet nebo taky death +. Na straně druhé hlučné roje industriálních křečí.

Pokud se rády tejráte smradlavým, neandrtálským noise rockem typu „melvins", můžete mít s Health velký problém. Zpěvu pomálu, a když, tak místo kančího řevu jste obtěžkáni podivně hymnickým (deklamativním) kúrem, jako kdyby se Glass Candy se svou neodolatelně chladnou aurou rozhodla přešívat svůj vokální klitoris na nebeskou bránu.
Hutné kytary? Jsou tam i s efektory, ale jednak se nenechávají vyzvat tradiční skladbou songu, jednak nevedou ten noisový poryv. Jazzové cákance kytar, bicích a chemie (In heat) jsou nekompromisní, ale nikoliv krvelačné. Ohromující, ale ne pancerfaust. Vždycky prorostlé s elektronikou (nebo klávesama), drtivý techno-riff.

Často se opakující, hypnotická linka je z týlu napadána znělými útoky kytar, výsledek je zvláštně melancholický, skoro religiózní. Abych se netočil ve čtverci, je to netušený patvor skloubený z Pan Sonic, Lightning Bolt a Spacemana, v dílně Liars. Psychedelie? Tak o téhle se ještě nikomu nezdálo, spíš noise-corový trip.

Bezuzdný disco-noisový rituál má překvapivě i „hitové" momenty (Die Slow), ale převážně se odehrává tam, kde hárají obrovské sobice, ticho je neviditelné a smršť věčná. Díky tomu kontrastu zásvětního baletu a hlučného alarmu jsou z celého okruhu Smell nejpůsobivější.
Naživo? Otevřené smysly zažehnou prvním zvukem.

Smrt je vždycky plus.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: noise
Nosič: CD/LP
Celkový čas: 33:02
Rok: 2009
Vydavatel: Cityslang / Lovepump United
WWW: http://www.myspace.com/healthmusic
Seznam skladeb:
  1. in heat
  2. die slow
  3. nice girls
  4. death +
  5. before tigers
  6. severin
  7. eat flesh
  8. we are water
  9. in violet

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
maxim
8. 10. 2009, 13:48:57
no buď se já "normalizuju", nebo si ty přivykl... jinak tvar textu si žádá deska sama, jde to zcela mimo mě...

Martin
8. 10. 2009, 13:44:08
Týjo! první skoro normální recence, žádná maximovština, jsem hluboce zklamán...

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek