Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Houpací koně

Houpací koně

Koňské síly (dema, bootlegy, rarity)

autor: trenT | 15. 10. 2009, 09:35:57 | návštěv: 3145 | reakcí: 0

Dle slov Koní jim tímhle sesběrem šlo o zachycení jejich mladického vymetání různých děr, obýváků, zkušeben a bůhvíčeho ještě. Prej tečka za minulosti. No, respekt... indie řemenem to řezali už před nějakými 18 lety. Nevím, jak Vám, ale mně byla tahle banda vždycky hodně sympatická. První lízání ran nastalo sice až někdy po Písních z distra, ale to není zas tak podstatný. Podstatný je, že u Guerilla hudebně rostou jak potkan v řeznictví...

Do pařátů se mi dostala jen jedna deska z tohohle třicetisedmináložového dvojdisku (druhý disk najdeš na stránkách kapely), i tak je to víc jak půlka. Pro načuchnutí dostatečný vzorek voňavky, takže tak. Poctivý raritář se nejspíš obuje hned i do onoho disku dva. Dvě hemisféry, dva kotouče, žejo... spousta převáděných kazet.

„Venku měsíc, nechoď tam, víš/nejsem blízko, nebudu blíž/zůstaň doma, měsíc svý ví/kup si vino, lásku v TV". Už tehdy to byly Texty s velkým „té" rozcupované v syrovém zvuku. Cejtím tam Doolittle, Thurstona a podobně, ne pořád, jen vobčas, ne hodně, ne málo. Taky cejtím hledění dopředu, jestli víš, o čem mluvím. Bordelový nadčas? Tak nějak, i když se spěchá pomalu.

Skryté i neskryté hitovky. Poslechem těchhle Koňských chuťovek můžeš sluchovody máchat pěkně dlouho. A hledat. Nebo se spokojit s nostalgickým procesem všemožného dávkování do nálad. Kmet není urážka vole.

Co se trenTovy líbí a ocení to i podobní řiťopichové - poctivý booklet plný poctivých keců a historek ke každé skladbě, které zde vlastně maj i texty. Vážně zajímavé počteníčko. Vkusná a neúplná tečka za počátky. Proč neúplná? Protože neodložili kytary a stavěj na zkušenostech. Houpej se, houpej. Kompilace je to božská a hraje komedii...

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: indie rock
Nosič: 2 CD
Rok: 2009
Vydavatel: Guerilla Records
WWW: http://www.houpacikone.cz
Seznam skladeb:
 1. Tiché dny na Klíši
 2. Jezdecká socha Afrodity
 3. Božská
 4. Nejsem feťák
 5. Wilde spí
 6. I See You
 7. Čínský prsty
 8. Hladový štěně, pt. 1
 9. Teď leť
 10. Resistence
 11. Symbol paty
 12. Alabastr Pizza
 13. Žaluzie
 14. Ona kupuje olivy
 15. Doteky
 16. Spaghetti Western
 17. Deň za nocou
 18. Místní bohém
 19. Liftboy

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek