Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Mudhoney

Mudhoney

Tomorrow Hit Today

autor: Job | 17. 10. 2009, 07:37:23 | návštěv: 2043 | reakcí: 0

Poprvý, postý... Říkejte tomu rozdíl, ale spíš věřte tomu, že někdy je opravdovost tak ryzí, že můžete jen polknout naprázdno. Neznalost neomlouvá, vlak nestaví, jede se dál. Tommorow Hits Today vybočuje z osy dalších řadovek, že vypadla z bezčasí, kde už se nehraje na žádný škatulky. Proč taky, když svojí řádku idolů už jste úspěšně pozabíjeli a teď štelujete vlastní popsongový mašinérie, se kterejma ve finále potěšíte akorát pár magorů, kterejm nedochází, jak velký rozdíly nabízí tahle třídimenzionální atrakce jménem ROCK. Mudhoney model '98 zavrzali vrátkama na odchodnou nejenom dlouholetýmu řemeslnýmu mistrovi Lukinovi, ale taky celý tý vyhajpovaný éře flanelek. Řek' bych, že to svedli se stejnou grácií jako Melvins na Bullhead a The Jesus Lizard na Goat. Ta deska přilítla od astronautů psychedelie do nepřipravenejch řad a způsobila velký škody. Zklamání, pláč a skřípění zubů nebyly ničim zvláštním. Samotnýho mě zraňovala sebejistota. Zabíjela ve mě ufňukanýho salónního revolucionáře. Jenže to je jen půlka pravdy...

Občas se věci dějou tak, že je pro samou zaslepenost nevnímáte. Dějou se a vy se domejšlivě dohadujete, že tohle a támhleto... Prd! Tommorow Hits Today pomáhá mohutnění psychický muskulatury, pomáhá stát se lidma v tom nejhlubším slova smylu. Když jí pouštíte, simulujete mentální posilovnu. Na školách rakousko-uherskýho ražení se vědomí Tisíce forem mysli dopídíte jen ztěží, nedejbůch abyste si každym pórem uvědomovali žalostnou Směšnost!!! Bližší by tak mohlo bejt Zapomnění o zážitku z poslední noci, kdy ta holka u tyče odhodila nejposlednější kousek studu... Citový dozrání o chvíli pozdějc loudí Prosba o milý chování. Největším grázlům chybí do osobnostního puzzle právě ta část Lásky, která se umí projevit pouhym dotekem nebo úsměvem. Fyzično je sice ve slohovejch formách mocnym kyjem, kterej umí rozmrdat viditelnej kus Vesmíru, ale když dojde na sundavání nepřátelskejch letounů a raket, tak tam vždycky bude stát i srdnatá Ona (jedno jestli bojujete za ideál nebo za Majdičku Trangovou). Mudhoney jsou někde v půlce týhle pocty vyváženýmu a přesto tvrdýmu a důraznýmu zvuku fakt dost srdnatý. Otrávenou vodu normálně prožívám se zatlejma kotletama.

Jestliže se v první polovině natřásáte samou ironií, drzou kuráží a zralejma úvahama, pak v druhý půlce jde noha poťukávat na představení představivostí obdařenejch muzikantů. Armovo frázování v Tomhle životě nebo zánět básnickýho střeva v Půjdu s větrem (Voda je vlhká, skály tvrdý, ale vítr... ten, kámo, dělá co umí...), chvilková ztráta kontroly pana Turnera nad velmi decentní, až chirurgicky vedenou pravačkou, případně Lukinův klínovym náběhem vytesanej epitaf Na spodku údolí podpsů patřej k tomu nejlepšímu, co jsem VŮBEC KDY SLYŠEL. Jde o podepsání doživotního souběhu bublajících potoků krví, naprostou oddanost bubínků. Za tohle dodatečně házim bigup Jimu Dickinsonovi, kterej po zmatenejch pokusech obou Konrádů, upevnil Endinovovo pravidlo na zákon. S jednim malym rozdílem, kterej ale hraje víc než podstatnou roli. Stejně jako u Buffalo Tom totiž rozložil veškerý hraný party do absolutní rovnováhy. Proto si odnášíte ze střetnutí s Hitama zejtřka (případně Krutýho dneška) takový podlitiny ve vědomí. THT jsou totiž fotrovskej příspěvěk výchově. Šlahoun nebezpečný ironie a konečnýho vědomí souvislostí v laskavě vyťatym pohlavku. Myslim, že s touhle deskou porostou i vaše děti a děti dětí ve všech barvách. Slovama klasiků šetřit nepotřebuju, kvůli tomu nemá smysl se rodit: Čas je fakt jen bezvýznamná epizoda a tenhle kus sytý nahrávky s kulatym deklem na nosiči nejenže předznamenává podobně nekompromisní Visqueen (2007) o celejch deset járů napřed, ale navíc neumí ani zreznout.

A ještě Pavittovo moudrozrnění místo tečky: "... maximálně tak platit za otvírání dveří od dodávky!"

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: ROCK
Nosič: CD
Celkový čas: 43:22
Rok: 1998
Vydavatel: Reprise Records
WWW: http://www.ocf.berkeley.edu/~ptn/mudhoney/
Seznam skladeb:
 1. A Thousand Forms of Mind
 2. I Have To Laugh
 3. Oblivion
 4. Try to be Kind
 5. Poisoned Water
 6. Real Low Vibe
 7. This is the Life
 8. Night of the Hunted
 9. Move With the Wind
 10. Ghost
 11. I Will Fight No More Forever
 12. Beneath the Valley of the Underdog

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek