Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Millions

Millions

Gather Scatter

autor: Dav Rodriguez | 20. 10. 2009, 13:33:07 | návštěv: 1994 | reakcí: 3

Chicago - když se řekne tohle slovo, zatmí se mi mozek. Miluju Chicago a každej kdo mě aspoň trochu zná, to moc dobře ví. Ze Chicaga pocházej moje snad vůbec nejoblíbenější kapely: když pomineme analogovýho fetišistu polskýho původu Albiniho (ten bastard je podepsanej snad pod vším, co teď poslouchám) byla tu odjakživa silná noise-rock a punk scéna. Jména jako Naked Raygun, DV8, The Jesus Lizard, Tar, Big Black, Dwarves nebo Fudge Tunnel (a určitě byste mi pomohli najít další) z hudebních análů už nikdo nikdy nesmaže. Teď se to ale začíná zase celý obracet zpátky a z archaickýho dědictví předešlý noise dekády, kterou tak pěkně mapovaly oldschool releasy Touch & Go, začíná čerpat čím dál tím víc novejch jmen. Kapely jako Sweet Cobra, Pelican a teď už i Millions jsou toho jasným důkazem...Takže jo ty vole, Chicago žije a vy vítejte v hájemství hlasitýho bordel rocku!

Gather Scatter je fakt hnusná deska! Millions na ní představují svojí zvrhlou a místama fakt brutální představu o tom, jak se má dělat punk-rock.  Osm skladeb, dvacet osm minut, vokál, kterej nejde přestat poslouchat. Produkce se ujal můj favorit Chris Owens - chlápek, kterej drtí struny a vokál v Lords, jinak makal na deskách Akimbo, Young Windows nebo Cloak/Dagger. Tím ale výčet jmen nekončí - skromnej, přesto výstižnej obal dělal Nat Damm (o ráně tohohle maniaka víte svý) a ani on se nenechal zahanbit: bolestná vize budoucnosti, kdy nás armády pseudotvůrců a ještěrů očipujou, zotročej a nebo rovnou pozabíjej na hromadnejch jatkách se k tomuhle typu muziky hodí víc než cokoliv jinýho.

Hudebně se Millions pohybují na rozmezí frenetickýho nihil punku s přesahem do mathcore a noisu. Napadaj mě třeba Wrangler Brutes, raný desky Akimbo, samozřejmě s příměsí agrese klasiků stylu Black Flag až třebas k takovejm Today Is The Day (tady ani ne tak hudebně, jako spíš takovou tou zvířecí neúprosností a naprosto slepým nasazením, jaký je u Steve Austina možný pozorovat). Zdvojený vokály jsou až na pár světlech momentů v maximálním vypětí, v klidnějších pasážích mi pak jeden z nich až moc nápadně připomíná Ralpha Cusegliho z Rye Coalition.

Gather Scatter je neuvěřitelně silná deska, která tolikrát znásilněnýmu a zneužitýmu termínu punk dává novou naději. TOHLE je PUNK v tý nejryzejší formě a jestli tuhle sobotu na 007 dorazí 30 lidí, tak na další evropský tour Millions to bude 300, a to myslím fakt bezprdele! Tohle bude skvělej koncert, tečka. Takže 24/10/2009 na 007, předskakovat budou Transwaggon, po delší odmlce s novým bubeníkem.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: Noise-Punk-Garage
Nosič: CD
Celkový čas: 27:29
Rok: 2009
Vydavatel: Seventh Rule Recordings
WWW: http://www.millionsditorts.com
Seznam skladeb:
  1. Lest The Preofessor Catches Fire
  2. View From a Sinking Ship
  3. Saddle Up and Ride
  4. Getting The Last Word
  5. Pickpocket
  6. Life is SATISFACTORY
  7. Mile Hige Cake
  8. We Make Poor Decisions

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 3
Kejmy
21. 10. 2009, 09:47:36
A nebo rovnou takhle, ono to nikoho nepobouří: http://rapidshare.com/files/287071856/Gather_Scatter.rar

maxim
21. 10. 2009, 06:35:17
slušelo by se dodat, že jestli jazykomrdi přišli se souslovím "černý kůň", mysleli tím tyhle šikegský milionáře... bezhlavý rokenrolový wrestling, těla na zdi.

Kejmy
21. 10. 2009, 00:33:52
www.myspace.com/millionschicago by se slušelo dodat :-)

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek