Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Nudge

Nudge

As Good As Gone

autor: trenT | 29. 10. 2009, 21:58:45 | návštěv: 2417 | reakcí: 0

Nudge, vesmírná odysea pro vesmír z Kranky. Labelu, který si hýčká (?) takové Deerhunter, Low, dřív třeba hipísácké atmotvořiče Godspeed You! Black Emperor. Ale to jen tak na vokraj.

Hudba tohodle proměnlivého losangeleského uskupení okolo Briana Footea maká se zcela novým zvukovým konceptem. Na své třetí řadovce se víc a víc topí v introvertním misionářství, do kterého tě vtáhnou s sebou. Žádný glitche typu „prokousej se, jak chceš." Tady se servíruje pocitovka s citem. S citem pro pořádně vytripovaný příkop podzimního melancholična, s citem pro nejmenší detail. Podobným kapelám ukazují zamlžené okno svýho pomyslnýho auťáku.

Nevím, kde se v nich bere ten severský nádech, každopádně z toho místy mrazí. Na skvadru kapel „trochu jako Sigur Ros" je to beztak moc ambient/experiment, takže tak. Nenápadné ruchy občas vytváří i něco jako rytmy, žádný triphop, tepou slabě, pozornost nekradou.

Je to jako noc, po které přišla místo dne další noc. Nebo jako den, po kterém už nepřijde vůbec nic. Temnota? Ani ne, čeče.

Poslouchání na výsost příjemný. Mávání do větru psychedelic-žezlem se neděje. Parádní kresba na obalu dotváří vole koncept. Nadšení. Kranky. Nudge. Další šňup.

Nudge (USA, Kranky)
Starving Weirdos (USA)

2. listopadu 2009, Beroun, Jiná káva
3. listopadu 2009, Praha, Klub 007 Strahov

více na www.silver-rocket.org

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: dead-sky-ambient
Nosič: CD/ LP
Celkový čas: 39:34
Rok: 2009
Vydavatel: Kranky
WWW: http://www.myspace.com/nudgetheband
Seznam skladeb:
  1. harmo
  2. two hands
  3. verdantique
  4. aurolac
  5. tito
  6. burns blue
  7. dawn comes light

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek