Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Nuly & Moss Call Lees

Nuly & Moss Call Lees

split

autor: Dav Rodriguez | 5. 11. 2009, 09:04:10 | návštěv: 4949 | reakcí: 9

Kdyby byly Budějovice na severozápadě, naprosto bych chápal nálady a rozpoložení, kterejma na mě tenhle analogovej fetiš útočí. Tím, že se ale jedná právě o Budějovice a ne třeba o Cheb, Ústí nad Labem nebo Sokolov, jsem se svými „geografickými determinanty" úplně v prdeli. Fajn, budu se z toho muset vysekat nějak jinak: takže jo, na stůl se mi dostala první vlaštovka expandující hlukový scény z Budweissu a sdrátovala mi kosti!

Kazeta vyšla pod hlavičkou Noise Assaul Agency Budweiss. Noise Assault je skupina kluků a holek jako jsem já nebo vy. Noise Assault studujou, choděj do práce, hrajou v kapelách a ve svym volným čase nemaj nic lepšího na práci než utrácet prachy za prodělečný koncerty, který na jihu pořádaj. Noise Assault milujou Jágra, absinth, hlasitou muziku a zbytek je vlastně jen bezvýznamná epizoda: celej ten psychocirkus rozhejbali dva roky nazpátek hlukový poděsové Soxoo (rip kamarádi!) a dnes se po jejich stopách tedy vydávaj nový zástupy nemocnejch pacientů. Nuly & Moss Call Lees, analogovej král, no to bych se teda nasral...

Ačkoliv regionálně možná trochu přehlížený, přesto (a za to jsem fakt rád!) kazetu otvírají Nuly. Píšou si Sad Pop, což mi na ně dost sedí. Šestice skladeb se pohybuje na tenký linii sonickejch vln, který střídaj uvolněný prodlevy a tichý pásma. Pokud máte aspoň trochu v živý paměti, co předváděli Squall na Traktoru Traileru, dostáváte hrubou představu o tom, jak moc jsou ty vlny intenzivní a útočný. Řvaný refrény, strohá a místy fakt mrazivá lyrika „chtěl bych se podívat do němý tváře pravdy" dávají vzpomenout na Sochorovy deklamace z Behave Yourself, v něžnějších polohách pak více Houpací Koně. Nuly to maj před sebou. Teplota stroje postoupila, absolutní nula se jeví v novejch intervalech dosažitelnější, ale cesta teprv čeká...

Druhou stranu opanovali Moss Call Lees. Nevěděl jsem moc, co od nich čekat. Pořád jsem váhal, nedovedl si je zařadit, ale na tom ve finále přestalo vlastně záležet. Je jedno, jestli MCL vnímáte jako „divnej garážovej punk s nádechem českýho androše" nebo „nový český Fugazi" (fakt divný tagy co?), zůstane jenom váš dojem. Očekávání předčili a pochyby zakopali pod postel...oproti Nulám v početní převaze silnější o Kocmana, kterej má ale natolik svázaný ruce každodenníma prohrama, že o regulérní přesilovce se nedá vlastně vůbec hovořit. Na Moss Call Lees jsou zajímavý především dva momenty: Kocmanův hlasovej projev (Kejmy - přítel můj, jej popsal jako „spojnici mezi Ianem Mckayem a Sisim") a Budilovy psychedelický kytary, který se pohybujou v rozsáhlejch, mnohdy dost bolestnejch krajinách. Stejně jako u Nul, i tady VELKEJ plus za český (a nutno říct - vynikající!) texty, který jsou zase o kus jinde, pořád ale drží linii neveselejch témat.

Tahle kazeta se stala soudtrackem mýho podzimu. Minulej rok to byla Jersey Shores, letos teda tenhle split. Studenej, zkřehlej, šedivej a do jistý míry anonymní, ostatně jako všechno, co nás denně na našich křižovatkách míjí...Ne, nechci to mít hezký...„je nezbytné vycházet z předpokladu, že slunce nikdy  nevyjde..."

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: sad pop/post garage
Nosič: MC
Celkový čas: něco kolem 40 minut
Rok: 2009
Vydavatel: Noise Assaul Agency Budweiss
WWW: http://www.myspace.com/noiseassaultagencybudweiss
Seznam skladeb:
  1. Budoucí Vrah / Nuly
  2. Instro / Nuly
  3. Vilférdova noční hudba / Nuly
  4. Nečekej / Nuly
  5. Kéž bych byl němý / Nuly
  6. Už mě to nebaví / Nuly
  7. Kdo dál... / Moss Call Lees
  8. Více ducha / Moss Call Lees
  9. Vyber si / Moss Call Lees
  10. O lásce / Moss Call Lees

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 9
nevěří cí Tu Máš
30. 11. 2009, 23:17:36
ale prosimtě...kdo řikal, že někdo něco někde musí zákonitě? Poslechni si vole EskmeK... se nemůžu ubránit úsměvu nad tou představou, odkuds vytáh materiál na svůj příspěvek...

Roman
16. 11. 2009, 17:13:32
Recenze skvělá, ale nemůžu se ubránit úsměvu nad tou představou, že v Českých Budějovicích musí všichni zákonitě zpívat o sluníčku, radovánkách, prostě o tom, jak krásnej je život ve městě, kde by chtěl žít každý ;-)

zas exxon
12. 11. 2009, 09:20:00
tak na hluchovánkách ještě hrajem, wakakaw

exxon
10. 11. 2009, 08:45:36
bohužel oznamuju že je to poslední co MCL v tomhle složení udělali, dohodli sem se už spolu nespolupracovat, díky všem za podporu, exxon

kuba
8. 11. 2009, 12:26:09
Tak tenhle poklad mi koupil na akci v Budějkách jeden můj slezskej kámoš a poslal mi ho poštou do Prahy se vzkazem "Masakr". Včera jsem to poslech dvakrát dokola s otevřenou hubou. Skvost.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek