Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Isis

Isis

Wavering Radiant

autor: Loomer | 10. 11. 2009, 08:12:54 | návštěv: 3810 | reakcí: 0

Isis řádně uleželi, sklízí ohlasy o posouvání žánrů, přesazích i zahleděnosti do sebe. Domýšlet se dá cokoli, nene já nemusim, já už ho vidim. Poctivost až na prvním místě.

S ohledem na (většinou oprávněné) předsudky z přes hlavu přerostlého „progresivního metalu" aby se čeek bál vytáhnout strunu na hmatníku. Mezera na trhu? Isis se podařilo zakomponovat, v „rámci žánru" celkem neohleděné prvky, příkladem jsou tomu krajkové klávesy? kytary? ve Ghost key či svingyn basa? kytara? tamtéž, i když ona basa je pořád častěji horkoplnokrevná. Kapela si ovšem pořád vidí do huby, takže se není třeba bát nějaké jam obsession, s délkou treků si ale hlavu nelámou. Hall of the death - poslední tóny varhan? A dokonalá proměna nebožtíka v popel, teď co zavedli místo koksu plyn, trvá 7 minut 39 vteřin. Pozvolné stoupání, dvojšlapka nemá místo, přesto jdou bicí po tepu, několik desítek srdečních revolucí za minutu.

Krom přehlídky postmetalohardkororokového odlidštění má slovo a váhu i děsaběs mezi řádky, Stone to wake a serpent zavzpomíná vřeštivou kytarou na GY!BE, mezihra (ale co je tu hlavní a co vedlejší) v Treshold of transformation je plná výkřiků šest sáhů hluboko.

Na počátku bylo slovo, teď to trochu štípne - Královské dělení zpěvu, na rtech nutí viset smyslu nalezená growlhuá poloha, z očí do očí i do prostoru, přelétavý asi/asy/melodický vokál je dobrý sluha, ale špatný pán, ten pravý wavering radiant. Kontrast především.

Dvojediná bohyně nedovolí šlápnout vedle, album je barvitější, rozmáchlé, zkrácené svaly třeba z Panopticon protaženy, It's raining men, halelůja.


Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-metal
Nosič: CD / 2LP
Celkový čas: 54:08
Rok: 2009
Vydavatel: Conspiracy records
WWW: http://www.isistheband.com
Seznam skladeb:
  1. Hall Of The Dead
  2. Ghost Key
  3. Hand Of The Host
  4. Wavering Radiant
  5. Stone To Wake A Serpent
  6. 20 Minutes / 40 Years
  7. Threshold Of Transformation

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek