Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - RECENZE HUDBA - - - - - - - - -

Russian Circles

Russian Circles

Geneva

autor: Váša | 19. 11. 2009, 06:41:51 | návštěv: 2734 | reakcí: 2

Tahle kapela se pro mě za poslední rok stala pojmem. Když někdo chce, abych zvednul hlavu a vyvalil oči, stačí říct Boris Vian nebo Russian Circles...Loňskej zářez Station přerostl v total srdcovku, takže logicky - Geneva byla z mýho pohledu nejočekávanějším albem tohohle roku. Zase je podzim a já zase sjíždim Ruský kruhy.

Byl jsem hodně zvědavej, s čím kapela na nový desce vyrukuje. Trochu jsem se bál, že se to celý posune řekněme někam ke „konvenčnímu" post-rocku a Russian Circles ztratí svůj zvuk, atmosféru. Částečně se tak stalo, ale jinak, než jsem si myslel. Nevadí mi to, naopak, dostalo mě to.

První dvě věci - Fathom a titulní Geneva - zůstávají věrný zvuku, kterej RC měli na předchozí desce. Od prvních vteřin kytara najede na svojí hladinu, drží ji a pak prásk prásk prásk na kotle a jedem si. Nikam se nehnat, v tý bolesti se musiš vyráchat až do konce. Temný peklo. Hutnost kytary, skřípavá basa, naprosto geniální bicí, smrt!  Úplně to vidím před očima, zamlžený bílý světlo v potemnělým sále a na tebe se valí ZVUK. Stačí jen dát hlavu do dlaní.

V další skladbě Melee ale přichází něco, na co jsme u RC zatím zvyklí nebyli - smyčce. Kýč? Ne. Pathos? Jo, ale oprávněnej, nikoli zbytečnej... Je to sice jinde, ale ne mimo, prostě to sedí. Pro mě je to logický vyústění prvních dvou pecek. Přichází nostalgie a nezbývá, než se ohlédnout skrz šedivou krajinu, aby ses vzápětí vrátil do nezdolnejch křečí. Ještě silnější to je v následující Hexed All. Posun k Mono, ovšem aniž by kapela sešla z původní cesty.

No a pátej track Malko jde zase jiným směrem, kterej jsem upřímně taky úplně nečekal. Od začátku je to našláplý, rychlý, místama mi to připomíná třeba Torche. Tahle věc šeptá o naději, ale nechává v realitě, rvi se! Nakonec stejně zase skončíš ve tmě...
Poslední dvě skladby se opět vracej do pomalejšího tempa a rozjímaj, bilancujou. Nezbývá, než se zvednout a jít dál. Je to hodně těžký, ale jiná volba není...

Písně Genevy se sice navzájem poměrně dost liší, ale zachovávaj si jednotnou tvář. Pro mě je tahle deska jak slepená lepidlem. Je to příběh, na který slova nejsou potřeba. Ladislav Klíma ty vole...Je mi jasný, že to hodně lidí nebude bavit, ale jsem přesvědčenej, že skalní to nezklame.

Informace

Velký obrázek: titulní strana alba
Žánr: post-rock
Nosič: CD / LP
Celkový čas: 46:01
Rok: 2009
Vydavatel: Suicide Squeeze/Sargent House
WWW: http://www.myspace.com/russiancircles
Seznam skladeb:
  1. Fathom
  2. Geneva
  3. Melee
  4. Hexed All
  5. Malko
  6. When The Mountain Comes To Muhammad
  7. Philos

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
milujumelvins
20. 11. 2009, 10:52:33
pěkné...

drajvlajk
19. 11. 2009, 19:19:18
jak blázen!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek